Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo Smer naozaj vytiahol matovičovskú kartu

30.04.2017, 18:59 | Marián Leško | © 2017 News and Media Holding

Zverejnenie policajného uznesenia, že v prípade Igora Matoviča „skutok sa stal“, ale je už premlčaný, rýchla výzva predstaviteľov Smeru, aby sa poslanec vzdal mandátu, a reaktívna tlačovka ministra vnútra na vyhlásenia predsedu OĽaNO svedčia o tom, že vládna strana tentoraz vytiahla matovičovskú kartu z iného dôvodu ako obvykle.

 • Tlačiť
 • 9

Doteraz ju vyťahovala v prípadoch, keď potrebovala odviesť pozornosť od vlastných káuz. Teraz s ňou prišla preto, aby zvýšila pravdepodobnosť, že poslanci na májovej schôdzi parlamentu odhlasujú odobratie mandátu I. Matovičovi.

Neprehliadnite

Keď sa o tom začalo hovoriť, bývalý poslanec Siete, ktorý teraz patrí do klubu Mosta-Híd, naznačoval, že za tento návrh hlasovať nebude. Ani ďalší členovia klubu neprejavovali nadšenie, že by sa mali zúčastniť na niečom takom. Po zverejnení policajného uznesenia, ktoré vraj „usvedčilo“ I. Matoviča z daňových podvodov, sa postoj predsedu Mosta zmenil. Béla Bugár hovorí, že keby mal Matovič pevnejšiu chrbticu, tak by sám odišiel z parlamentu: „Čo to je, keď vlastnú matku zneužije na daňový podvod? Čo je to za človeka?“

Igor Matovič: Na Kaliňákovej tlačovej konferencii zaznelo 17 klamstiev.Zdroj: SITA/ Marko Erd

Aj keď Ľudová strana Naše Slovensko sa k hlasovaniu ešte nevyjadrila, príznačné je vyhlásenie jej podpredsedu Milana Uhríka, že „ľudia s psychologickým profilom ako pán Matovič by všeobecne nemali rozhodovať o budúcnosti Slovenskej republiky“. Kto už môže byť lepší odborník na psychologický profil členov parlamentu ako podpredseda Kotlebovej strany?

Zdá sa, že v prípade I. Matoviča sa môže Smer dopustiť toho istého, čoho sa dopustil v prípade SDKÚ. Cielenými útokmi na Mikuláša Dzurindu dosiahol jeho upozadenie, ale za takú cenu, že do popredia sa dostala Iveta Radičová. V poslaneckom klube OĽaNO sú poslankyne a poslanci, ktorí by na parlamentnej pôde mohli I. Matoviča úspešne nahradiť. Stačí, ak im vládni poslanci dajú šancu.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 17/2017. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 9

Tagy Peter Kažimír, vláda

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.