Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ktorý je ten správny privátny bankár

08.05.2017, 10:00 | Xénia Makarová | © 2017 News and Media Holding

Najmajetnejší Slováci zverujú privátnym bankárom nezriedka svoje celoživotné úspory. TREND sa preto zaujímal, aké nároky majú samotné banky na svojich zamestnancov. Podľa ich vyjadrení nie je ľahké ich splniť. Niekedy sú až nadľudské.

 • Tlačiť
 • 0

Tagy

banky

Veď od privátneho bankára vraj očakávajú nielen profesionálne vedomosti o finančných trhoch, ale aj cudzie jazyky, znalosti etikety, zodpovednosť, ale aj empatiu ku klientovi a ešte aj ochotu vypočuť si ho hoci aj o polnoci.

O peniaze slovenských boháčov sa v tunajších bankách stará do dvesto privátnych bankárov. V priemere ich je na banku 25. No veľký rozdiel medzi bankami je v počte klientov, ktorých obsluhujú. Zatiaľ čo niekde sú to štyri desiatky, inde aj trojnásobok. V realite rozdiel nemusí byť taký markantný kvôli rozdielnej segmentácii klientov v rámci bánk aj údajom, ktoré nám poskytujú.

TREND sa preto v privátnych oddeleniach bánk zaujímal, aké nároky majú na privátnych bankárov okrem zdvorilostného telefonátu klientovi ku dňu jeho narodenín. Požiadavky sú vskutku vysoké. „Privátny bankár je najdôležitejší pri vytváraní vzťahu s klientom. Musí mať vysoké znalosti z oblasti finančných trhov a investovania, zároveň musí dokonale ovládať produkty a služby aj z iných oblastí bankovníctva.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Tagy banky

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.