Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kaliňák je Ficovým Lexom

Zámeny nehnuteľností, ktoré nedávno zrealizovalo ministerstvo vnútra, sú ďalším objektívnym dôvodom na odvolanie Roberta Kaliňáka z funkcie ministra. Lenže tak ako vo všetkých predchádzajúcich prípadoch, aj v tomto sa svojho straníckeho podpredsedu zastal premiér Robert Fico.

29.05.2017, 05:05 | Marián Leško | © 2017 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 5

Zámeny, pri ktorých štát prišiel o nemalé sumy, sú podľa neho výhodné, takže si minister vnútra za ne zaslúži ocenenie. Ani zistenie Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), že ministerstvo vnútra pri jednej zo zámen porušilo zákon, nemalo na premiéra žiadny účinok. Očakáva totiž, že si minister svoj postup obháji pred súdom, lebo R. Kaliňák vraj má „veľmi racionálne argumenty v tomto prípade“.

Neprehliadnite

Nielen v tomto prípade, ale aj vo všetkých predchádzajúcich, v ktorých figuroval R. Kaliňák, hrá predseda vlády falošnú hru, lebo jeho minister dlhodobo a permanentne porušuje záväzné a platné pravidlá, ale premiér mu to ako najvyšší rozhodca toleruje. Ak sa v kvapke rosy odzrkadľuje celý vesmír, tak v Kaliňákových kauzách sa zasa odzrkadľuje univerzum systému, ktorý vytvoril a prevádzkuje predseda Smeru-SD.

Mečiarizmus nehrozí

Pred pár dňami R. Fico v pravidelnom stĺpčeku napísal, že obraz, podľa ktorého „slovenská demokracia je životne ohrozená a je porovnateľná s mečiarizmom“, treba považovať za falošný. Vraj dokáže porozumieť tomu, prečo taký obraz vydáva za skutočnosť opozícia, ale je pre neho nepochopiteľné, že ho reprodukujú aj médiá a novinári, ktorí „šírením lží o úrovni slovenskej demokracie oslabujú našu pozíciu na úspešnú integráciu“. Podľa premiéra sa treba venovať podstatným témam, lebo „mečiarizmus nehrozí“.

Na tomto vyjadrení je pozoruhodný už samotný fakt, že s rovnakým tvrdením svojho času vystupoval aj Vladimír Mečiar. Aj podľa neho bola slovenská demokracia v deväťdesiatych rokoch úplne v poriadku, iba šírením falošného obrazu o nej opoziční politici a novinári poškodzovali krajinu v jej integračných snahách. Politik, ktorý sa utieka k vyjadreniam rovnakého druhu, akými sa vyznačoval V. Mečiar, spochybňuje sám seba, keď tvrdí, že mečiarizmus tu nehrozí. Lebo skutočnosť je taká, že ak mečiarizmus bol jednou z foriem či podôb demokratúry, tak systém, ktorý R. Fico a jeho garnitúra vytvorili od roku 2006, je len inou podobou toho, čo sme tu mali do roku 1998.

Demokratúra sa vyznačuje tým, že formálne zachováva inštitúcie, ale vyprázdňuje ich obsah

Je nesporné, že Ficov systém sa od mečiarizmu odlišuje tým,

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Rubrika Téma - Špičky Smeru v biznise