Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Smart banky: Malé, agilné a rastú ako huby po daždi

01.06.2017 | Ján Záborský

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

01.06.2017 | oko

nuz takto: smart banky v tomto regione nie su a nebudu banky. len prebrandovana sluzba/kanal niektorej z existujucich bank.
co teda znamena duplicitne poziadavky na marketing. vid napr pad zuna.
bude to tak este niekolko rokov.
popri nich sa v tomto regione rozbehne niekolko startupov, ktore budu poskytovat vlastny interfejs, mozno az integraciu nad API bank podla novej legislativy. avsak hned v okamihu, ako yankeeovia dokazu nakreslit svoj prvy biznis plan v ubohom rozsahu 1 A4, za drahe peniaze ich kupi klasicka banka a vacsina projektov tym zanikne...
dovolim si zlahka predpovedat, ze k nejakej prevratnej zmene dojde najskor o 5 az 10 rokov. ale to uz bude iny svet,.

02.06.2017 | Koba

presne to mi napadlo, nová smernica o platobných službách (PSD2) dáva také možnosti start-upom že takúto aplikáciu hravo prekonajú. Ok, možno je to horizont 5-10 rokov, ale biznis plán na takýto brand pod bankou tiež nie je na kratšie obdobie (Zuno neviem či sa vôbec dostalo do čiernych čísel). Možno si len páni spúšťajúci tento "prevratný" brand smernicu nevšimli :-)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.