Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dominika Truban: Robte tam, kde si vážia váš čas

04.06.2017 | Jozef Andacký

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

05.06.2017 | bluehen

To sa da priniest so sebou grant? Ten vzdy dostava institucia, veru nepocul som o nejakej vedeckej nadacii ktora by poslala stovky tis. dolarov (co moze stat taky vyskum) navstevujucemu postdocu.

05.06.2017 | Jozef Andacký

Nie je to myslené, samozrejme, úplne doslovne. Grant dostáva inštitúcia - na projekt, ktorý rieši určitý vedec/postdoc. A zasa bez postdoca by nebol grant. Z toho žurnalistická skratka, použitá v otázke. Verím, že 99,999% ľudí, čo nechcú len rýpať, to pochopí :)

05.06.2017 | bluehen

Grant by bol tak ci onak, ten ustav urcite neskuma nieco co tam prislo s touto pani zo slovenska, vyskum na ktory si niekde dovoli pytat grant ma renomovana institucia urcite dlhodobo zadefinovany. Hodila sa im do timu, na ktory si brusia zuby desiatky dalsich, mozno aj kvalifikovanejsich ludi, tam to cele zacalo a konci.

07.06.2017 | Jozef Andacký

https://www.facebook...

06.06.2017 | PeterLetko

Pán Andacký, poznáte ten o ťahaní repky? S prepáčením, ale toto je článok o tom, čo robí manželka Michala Trubana. To, že sa niekto dostal do práce na vedeckú činnosť (ktorú mimochodom tak ako bluehen píše, nemá Mayo vďaka pani Truban), neviem, či stojí za fajku.. Píšte o úspešných ľuďoch, lebo len tí môžu byť vzormi. Nepíšte tu promo články o manželkách politikov

07.06.2017 | Jozef Andacký

https://www.facebook...

09.06.2017 | PeterLetko

Veľmi neprofesionálne zo strany redaktora, čo ale po toľkých jeho zlých rokoch už asi nikoho neprekvapí. Porovnávať vyjadrenia "KRALa"s manželkou nemožného politika... Najvyšší čas pán Andacký hľadať uplatnenie v inej sfére, lebo tu už môžete robiť len public relations. A to nie je novinárčina.. Skúste písať o tajných komnatách pána Trubana ak chcete byť novinár a nie platený PR manažér

11.06.2017 | Krstnyotec

Ja chcem veriť tomu, že Dominika Truban je dobrá speváčka a ešte lepšia výskumná pracovníčka ale nalejme si čistého vína a hovorme o tom, čo by dokázala bez (finančnej) podpory svojho manžela. Nechcem ju ani jeho nijakým spôsobom dehonestovať, ale ak má TREND zachovať svoju profesionálnu reputáciu, tak blahoslavenie takýchto osôb mi príde veľmi nešťastné.
Klobúk dole pred jej multitalentovým záberom, ale v tejto dobe je už len technicky nemožné robiť jedno alebo druhé naraz naplno a s úspechom. V konečnom dôsledku je ten článok akýmsi nepodareným PR.

Myslím si, že je tu ešte stále veľa kandidátov na článok, ktorí to kamsi dopracovali, ich príbeh na prvé počutie neznie marketingovo tak zaujímavo (možno nerobia "vedu v Amerike") ale posunuli sa niekam vlastnými schopnosťami a úsilím bez podpory "sponzorov".

16.06.2017 | Vedkyna

Prepacte ja nepoznam Dominiku ako spevacku, ani ako manzelku pana Trubana, zijem dlhodobo v Cechach, takze nezachytavam vsetky informacie. Poznam ale Dominiku ako uspesnu a sikovnu vedkynu. Jej meno rezonovalo na nasej katedre uz ked som studovala, vtedy ked tam ona robila phd. Ak chcete posudzovat niekoho vedecku kvalifikaciu pozrite sa na jeho publikacie, na casopisy v ktorych publikuje, nie na jej muza. Uz to, ze sa na tuto kliniku dostala stoji za clanok, ale chapem, ze slovenska spolocnost je prilis polarizovana, aby bola schopna posunut sa dopredu a neposudzovat uspech zeny podla uspechu jej muza, predovsetkym ak sa jedna o uspech v intelektualnej rovine.
A ano na Slovensku a aj v zahranici je mnoho uspesnych Slovakov, o ktorych sa nepise a malo by sa, ale za to myslim Dominika Turban rozhodne nemoze.

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.