Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Street foody po slovensky: Od prepálených langošov ku špecialitám

15.06.2017, 15:00 | Jozef Tvardzík | © 2017 News and Media Holding

Pred pár rokmi to boli len kvalitné hamburgery, tento rok sú v kurze hotdogy, ryby, cestoviny či sladké vafle. Nie je to práve najlacnejšia záležitosť, ale doba, hlavne v bohatšej Bratislave, im praje. Hovoríme o fenoméne takzvaných street foodov, teda kvalitného jedla na ulici.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Enjoy

Ide pritom o bežnú realitu, ktorá je inšpirovaná Spojenými štátmi, Áziou či Latinskou Amerikou. V týchto regiónoch žijú početné etnické menšiny, ktoré jedlom zo stánkov vyjadrujú svoju autenticitu a špecifickosť. Vytvárajú tak mestské čaro a vôňou, ktorá sa šíri ulicou, lákajú nielen miestnych, ale aj turistov.

Zaujímavý je v tom multikultúrny New York či Bangkok, kde je street food mimoriadne rozvinutý. Spája jedinečnú atmosféru s prípravou jedál a kvalitou pokrmov. Opantá vás pestrosť, vôňa a priateľskí lokálni predavači. Atmosféra vtiahne človeka a pre gurmánskych nadšencov ide o fantastický zážitok.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Enjoy

Tagy street food

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.