Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jachtárske počasie prinieslo adrenalín

15.06.2017, 15:00

Po takmer bezveterných posledných piatich ročníkoch tento rok „nemakal“ na lodi iba skipper, ale musela celá posádka. TREND Regata 2017 totiž priniesla viaceré novinky. Posádky súperili až v troch kategóriách a všetky lode boli vybavené dodatočnou plachtou genakrom alebo spinakrom. Pre niektoré tímy išlo o heroický výkon plachtu v silnom vetre vytiahnuť, nechať nafúknuť a v cieli bez poškodenia zložiť.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Už trasa prvého dňa, ktorá smerovala z Murteru do mestečka Primoštendala, dala posádkam poriadne zabrať, keď križovali protivietor či následne využili pomoc zadného vetra, pri ktorom vyťahovali spinakre a genakre. Prvé štyri etapy preverili odolnosť skipperov aj pripravenosť posádok na vyvrcholenie regaty. V piatok pripravili rozhodcovia v okolí ostrova Zminjak posledné dve etapy regaty formou karuselu. Lode sa tak pretekali na menšom priestore, navzájom sa sledovali, točili len dve obrátky okolo bójok v tvare trojuholníka a cieľ pretínali na rovnakom mieste ako štart. Išlo o novinku, ktorá priniesla napínavé zápolenie až do cieľovej rovinky, lebo rozostupy medzi jednotlivými loďami boli minimálne.

Chemkostav – víťazi kategórie Bavaria 46 Cruiser s genakromZdroj: Peter Kotlár

TREND Regata už od svojho počiatku v roku 2001 bola koncipovaná ako biznis regata. Tento rok však splnila očakávania nielen laikom, ale aj profesionálnym jachtárom. Takmer 200 súťažiacim v 25 posádkach priniesla (nie)len vďaka počasiu adrenalín na mori a biznis kontakty na súši. Uvidíme sa opäť v prvý júnový týždeň na TREND Regate 2018.

Lucron Group – 3. miesto Bavaria 46 Cruiser s genakromZdroj: Peter Kotlár

Generálnym partneromTREND Regaty 2017 boli hodinky Ulysse Nardin z klenotníctva SHERON. Realizačným partnerom bola spoločnosť Yacht Sport Sailingparadise a mediálnym partnerom News and Media Holding.

Výsledky

Bavaria 41 Cruiser s genakrom

1. Schrack Technik – skipper Peter Šurín

2. Equity Finance – skipper Ján Urbánek

3. Capital Markets – skipper Góran Ivankovič

Bavaria 46 Cruiser s genakrom

1. Chemkostav – skipper Jozef Hnilica

2. MotejlekSkocopole.com – skipper Ján Hirnšal

3. Lucron Group – skipper Ľubo Macejka

Bavaria 46 Cruiser so spinakrom

1. Hotel Turiec – skipper Jakub Kaňuk

2. Mercedes – skipper Robo Osvald

3. IGV Technológie – skipper Maroš Baran

Cena FUNNY CREW: Aluprint

Cena FAIR PLAY: SAM Headhunting

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 24/2017. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy regata, TREND regata

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.