Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nokia 3310: Ani nostalgia ju nezachráni

18.06.2017, 05:05 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Remake je vo filmovej brandži posledné roky veľmi obľúbený. Staré známe hity sa prerozprávajú s jemne pozmeneným obsahom a vo vizuálne modernejšom šate. Napríklad ako reštartovanie série Star Trek, v ktorom sa mimochodom vyklápacie mobily (trikordéry) a tablety používali celé roky pred tým, než ich výrobcovia v skutočnom svete dodali na trh.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 1

Rubrika

Enjoy

Dôvod je jednoduchý. Nostalgiu si vie vychutnať takmer každý. Spomienky na staré dobré časy sú často príjemnejšie ako neznáma budúcnosť. Kto je primladý na to, aby si ich pamätal, toho môžu aj tak znovu zaujať.

Rovnakého receptu sa drží aj Nokia 3310 na rok 2017. Rovnomenný predchodca sa za posledných sedemnásť rokov stal vo svete mobilov kultom podobne, ako je veľké žlté M kultom v oblasti rýchleho stravovania. Jedlo je stále len jedlo. Čierna a výpočtová technika sa však mení a za sedemnásť rokov sa požiadavky aj návyky používateľov na komunikáciu zmenili. Má ešte drobný tlačidlový mobil nárok stať sa znova predajným hitom?


Neprehliadnite

Nerozbitnosť ostala


Na internete už dlho koluje vtipný obrázok, ako si niekto vytvoril ochranný kryt na nový moderný smartfón tak, že k sebe pozliepal staré Nokie 3310. Podobných žartov sú stovky a jedno majú spoločné. Rovnako ako Chuck Norris, tento legendárny fínsky mobil je považovaný za nezničiteľný. Spadol na asfaltovú cestu z trojmetrovej korby nákladiaka? To nič. Veď sa len rozletel na časť s predným a zadným krytom, jadro s displejom a vymeniteľnú batériu. Stačí to dať dohromady ako lego a znova všetko funguje.


Ďalším parametrom, ktorý stál za jeho obľúbenosťou, bola spratnosť a jednoduchosť ovládania. A možno tiež hra Had na krátenie času pri čakaní na koncert Backstreet Boys. Plus niekoľkotýždňová výdrž batérie. Ale to v tom čase bolo úplne bežné. Nová Nokia 3310 sa snaží toto dedičstvo zachovať.


Po dizajnovej stránke je úplne zjavné, že ide o vzkriesenie kultového mobilu. Oblé tvary a kontrastný oblúk okolo displeja spozná každý, podobne ako oválne tlačidlá numerickej klávesnice. No aj tak je to dosť odlišný kúsok. Hrúbka klesla z 22 mm na takmer polovicu a hmotnosť spadla zo 133 za 78 gramov. V ruke sa stále drží dobre. Len je to nezvyk mať po asi 12 rokoch znova taký malý mobil. Občas nás vyľakal pocit, že sme ho stratili. Pritom sa len stratil medzi drobnosťami v prednom vrecku nohavíc.


Konštrukcia je pevná, hoci vŕzganie pri stlačení zadného krytu stále počuť. Je to však prirodzené, veď je odnímateľný. Tak ako pri predchodcovi a už si vieme predstaviť webové stánky plné krytov na milión najrôznejších spôsobov.

No čo nepríjemne prekvapilo, je, že oproti starej Nokii 3310 sa zadný kryt na tej novej otvára extrémne ťažko. Na spodnej hrane je na to určený zárez. Ale ten skôr zlomí necht. Po čase to už šlo trochu ľahšie, ale daňou za to boli jemné škrabance pri spomínanom záreze. Rovnako sa veľmi ťažko vyberá batéria. Tento úkon je pritom nevyhnutný pri výmene SIM alebo pamäťových kariet.

Naopak, výhodou je, že pri hodení z dvoch metrov na drevenú podlahu sa nerozletí ako lego. Len sa mierne pootvorí kryt, ktorý stačí zacvaknúť.


Tým sme sa dostali k dôležitej črte. Áno, aj Nokia 3310 (2017) je veľmi odolná. Extrémny crash test sme zatiaľ nerobili, ale pády z rôznych uhlov prežila len s minimálnymi odreniami plastového tela. Vykúpanie prežije tiež, len ju treba riadne vysušiť. Presne ako pri starých mobiloch.


Zdroj: Robo Hubač

Pokračovanie článku - stránka 1 z 5
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 1

Rubrika Enjoy

Tagy Nokia, Nokia 3310

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.