Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo aj Bugárovi s Dankom záleží na tom, aby Kaliňák ustál Bašternáka s Kočnerom

15.06.2017, 15:00

Je marec 2012. Daňový IT systém stále poriadne nefunguje a po parlamentných voľbách z 10. marca je jasné, že Smer ide zostaviť jednofarebnú vládu. V tejto atmosfére si podnikatelia Ladislav Bašternák a Marián Kočner idú cez blízke firmy žiadať od štátu miliónové vratky DPH. Za obchody s realitami.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Editoriál

Xénia Makarová /small

Prvý žiada takmer dva milióny eur za kúpu nadhodnotených bytov v centre Bratislavy. Dôkaz o platbe kúpnej sumy nie je, predávajúci štátu odvedie len zlomkovú DPH. Daňová kontrola v obchode problém nevidí a podľa policajnej vyšetrovateľky nie je dôvod na začatie vyšetrovania.

V prípade M. Kočnera sa zasa predávajú dva hotely, na ktoré má záložné práva. Predajcom je pri jednom z obchodov firma, ku ktorej bankovému účtu má M. Kočner dispozičné práva. Pri ďalšom je firma spoluvlastníkom slovenského kupca, v ktorom je zasa M. Kočner predsedom predstavenstva. Vyšetrovateľ NAKA však prepojenie firiem odmieta. A daňovej kontrole neprekáža, že predávajúci štátu na DPH odviedol len zlomok oproti požadovanej vratke. Zákon nebol porušený. Daňové protokoly pre L. Bašternáka aj M. Kočnera majú dokonca rovnaký dátum – 8. jún 2012.

Premiér vie, že ak by sa vzdal ministra vnútra, bude dav vzápätí žiadať jeho hlavu 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Editoriál

Tagy Ladislav Bašternák, Marian Kočner, Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.