Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Martin Zahuranec (26)

15.06.2017, 15:00

Coworkingové centrum Binarium v Mlynskej doline im už nestačí. Tím projektu eyerim sem prišiel v októbri minulého roka, no budúci mesiac ide opäť do väčšieho. „Rastieme tak rýchlo, že sa nestíhame sťahovať,“ hovorí Martin Zahuranec, spoluzakladateľ a šéf slovenského start-upu.

 • Tlačiť
 • 0

Eyerim založil v roku 2015, firma otvorila e-shop naraz v deviatich krajinách. V súčasnosti predáva v šestnástich a plánuje expanziu na ďalší – blízkovýchodný trh. „Udržiavame si vyše 20-percentný mesačný rast tržieb, tento rok sme zatiaľ otočili každý mesiac takmer pol milióna eur,“ dodáva ambiciózny rodák zo Spišskej Novej Vsi.

Má za sebou prácu pre dva projekty v juhovýchodnej Ázii. Administroval eshop vietnamského „Amazonu“ pod názvom Lazada. Po necelom roku prešiel do malajzijského GGG Glasses Group Global, ktorý sa sústredil na internetový predaj slnečných okuliarov. Po roku si povedal, že to dokáže robiť sám a lepšie. „Rýchlo rástli napriek množstvu chýb, tak sme sa rozhodli, že to budeme robiť sami a správne,“ hovorí o sebe a spoluzakladateľke eyerim Yassaman Omidbakhsh. Slovensko im poskytlo zázemie, know-how vrátane prehľadu a kontaktov na talianskych výrobcov okuliarov získali u predošlého zamestnávateľa a peniaze na rozbeh a rady od fondu rizikového kapitálu Neulogy Ventures.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.