Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sľubný štart medzi vozovňou a vinohradmi

15.06.2017, 15:00 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Popri Račianskej ulici, ktorá sa tiahne vyše päť kilometrov cez bratislavské mestské časti Nové Mesto a Rača, je vo výstavbe takmer 1 500 bytov. Z toho tretina vzniká v projekte Malé Krasňany, ktorý by sme vzhľadom na jeho rozsah mohli nazvať aj novým sídliskom v rámci štvrte Krasňany.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Extra reality

Postupne tu developerská spoločnosť Lucron Development v šiestich objektoch postaví 503 bytov, 670 parkovacích miest, priestory pre obchody, služby a škôlku v parteri, park s detským ihriskom a multifunkčným športoviskom. Celý projekt má byť hotový koncom budúceho roku. Zatiaľ bola dokončená nová ulica s cyklistickou cestou napojenou na malokarpatskú trasu, vybudovaná svetelná križovatka a skolaudovaná prvá bytovka s 87 bytmi. Rozostavané sú už aj všetky ďalšie objekty.

Lokalita a dostupnosť

Bývanie nad Račianskou má svoje plusy aj mínusy. Spomínaná masívna výstavba okolo dôležitej dopravnej tepny privádzajúcej do mesta pracujúcich či školákov od Svätého Jura, Pezinka a Modry so sebou prináša hustú dopravu a zápchy. Na druhej strane je tu električka a cyklocesta, hoci tá nevedie až do mesta v plnohodnotnej podobe. Prepojením na cyklotrasu Jurava však umožní pohodlne vyraziť na výlety. Električkou sa dá dostať do centra mesta do 20 minút.

Kto sa spolieha alebo je odkázaný na auto, by sa vďaka svetelnej križovatke vybudovanej developerom projektu mal dostať na hlavnú cestu bez komplikácií. V rannej špičke bude trpezlivosť vyžadovať skôr výjazd z garáží a spomedzi blokov, pretože je tu len jedna slepá cesta ústiaca na jedinú prípojku na Račiansku. Aj táto nová ulica sa zatiaľ skončí na úrovni posledného domu, neskôr sa na ňu zrejme napoja aj budúce projekty. Komunikácie sú však dostatočne široké aj s vonkajšími parkovacími miestami, ktoré sú na rozdiel od väčšiny novostavieb určené na voľné parkovanie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.