Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na čo je dobrá šikovná domácnosť

29.06.2017, 16:00 | Jozef Andacký | © 2017 News and Media Holding

Smarthome sa zameriava najmä na bezpečnosť, úsporu energií, komfort, zábavu a zdravie

 • Tlačiť
 • 0

Prídete domov, senzor zaznamená váš pohyb, zapne rádio a náladové osvetlenie. Keď z domu alebo bytu odídete, na mobil vám príde upozornenie, že ste zabudli zatvoriť okno. Ak si spomeniete, že ste nevypli žehličku, môžete ju vypnúť cez mobilnú appku. Vitajte vo svete smarthome, šikovnej domácnosti, v ktorej vám prepojené elektronické zariadenia pomáhajú udržiavať poriadok, strážiť účty a chrániť domov pred nežiaducimi živlami.

Funkčne a logicky

Kamerový systém, dymový hlásič alebo pohybový senzor nie sú, samozrejme, žiadne novinky. Niektorí ľudia ich majú doma už roky. Smarthome tak možno vnímať aj ako marketingový slogan dodávateľov zariadení. Sčasti je to pravda. Nové je to, že kým v minulosti všetky prístroje fungovali viac-menej samostatne, teraz sú vzájomne prepojené do jedného funkčného a logického celku, ktorý môže aj technologický laik ovládať cez webovú alebo mobilnú aplikáciu.

Smart zariadení je tiež oveľa viac než pred desiatimi rokmi. Inteligenciu dostávajú vecičky, pri ktorých by ste to ešte nedávno nepredpokladali. Napríklad smart slnečník, ktorý sa autonómne otvára a zatvára podľa očakávanej intenzity slnečného svitu a vetra. Alebo smart zubná kefka, ktorá vás vibrovaním upozorní, že tú osmičku vľavo hore si drhnete už príliš dlho a analýzu vášho chrupu posiela do cloudu. Či robotický čistič bazéna, ktorý vás esemeskou upozorní, že treba doplniť filtre. Očakáva sa, že do konca tohto desaťročia sa počet aktívnych smarthome zariadení na celom svete zdvojnásobí. Odborníci hovoria o boome Internetu vecí (Internet of Things – IoT).

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Smarthome

Súvisiace články

Minimalizmom možno získať svoj život späť

Minimalizmom možno získať svoj život späť

Pracujete len preto, aby ste žili? Minimalisti hlásajú, že zbaviť sa vecí môže pomôcť zbaviť sa chaosu v živote

Slováci v zdieľanej ekonomike

Čo dnes dokáže umelá inteligencia

Ako učiteľ sa deťom v triede pracem z cesty

A potom sú tu tie ozajstné smart domácnosti

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.