Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Naj aplikáciu vyhral žilinský Inloop

29.06.2017, 16:00 | Tomáš Nejedlý | © 2017 News and Media Holding

Firma s titulom EY Začínajúci podnikateľ roka patrí medzi najrýchlejšie rastúce softvérové domy na Slovensku

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Najlepšiu mobilnú aplikáciu na Slovensku aj v Českej republike vytvorila žilinská firma Inloop. Vývojári spoločnosti získali tohtoročnú cenu Absolútny víťaz za aplikáciu, ktorá umožňuje klientom českej banky Moneta Money Bank rýchlu a jednoduchú obsluhu účtu zo smartfónu. „Aplikácia nie je revolučná, ale má skvelé používateľské rozhranie, ľahko a rýchlo sa ovláda, je bezpečná a pokrýva veľké množstvo služieb banky, tak asi preto získala najviac hlasov verejnosti. Veľmi sa tešíme, je to zavedená a rešpektovaná cena,“ hovorí spoluzakladateľ softvérového domu Martin Adámek. Inloop v minulosti bodoval v oblasti internetbankingu aj s aplikáciou pre Tatra banku.

Rýchly rast

Inloop postupne rastie medzi najúspešnejšie firmy novej IT ekonomiky Slovenska. Trojica zakladateľov Martin Adámek, Daniel Novák a Jozef Šimko tento rok získala titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2016. Je určený pre podnikateľov, ktorých firmy fungujú na trhu dva až päť rokov. Mladí developeri začínali na zelenej lúke a za krátky čas vyšpurtovali s tržbami na úroveň takmer piatich miliónov eur. Firmu ešte v roku 2012 tvorili len zakladatelia, dnes vyše stodvadsať zamestnancov dodáva služby pre veľké nadnárodné korporácie ako Mercedes-Benz, Microsoft či Epson. Firma je jednou z 27 firiem na celom svete, ktorej dal Google certifikát osvedčeného vývojára pre svoje produkty.

Expanzia do zahraničia

Zhruba polovicu tržieb už firma generuje v USA. Spolupracuje napríklad s inžiniermi amerického Intelu na vývoji softvéru pre „wearables“ a časť jej programátorov pôsobí priamo v sídle technologického gigantu v Silicon Valley. Inloop rýchlo expanduje, vlani firma rozbehla pobočku v Prahe a rok predtým v Stuttgarte. Aktuálne je slovenskou jednotkou vo vývoji mobilných aplikácií a má dobre našliapnuté k tomu, aby sa zaradil medzi také symboly novej IT ekonomiky Slovenska, ako sú Eset, Sygic či Pixel Federation. „Pracujeme ostošesť a ďalej sa rozširujeme, tento rok sa bratislavská pobočka presťahovala do nového start-upového centra Binarium a naša pražská pobočka sa aktuálne sťahuje do centra na Václavák,“ hovorí M. Adámek. Napriek nedostatku ľudí na trhu práce, najmä v oblasti informačných technológií firma údajne nemá zásadný problém s náborom nových ľudí. „Voľní a šikovní ľudia na trhu nie sú, ale darí sa nám zaujať projektmi a pracovnými výzvami. A takisto otvoreným prostredím a nastavením, že je nám jedno, kde človek pracuje, či v Tvrdošíne alebo Prahe,“ dodáva.

Spolupráca s klientom

Banková aplikácia SmartBanka vyhrala v súťaži Mobilná aplikácia roku 2017 v konkurencii viac ako stovky aplikácií. Softvér rozoznáva klienta cez odtlačky prstov, umožňuje platby cez QR kódy a tím developerov ho ďalej vylaďuje. „Najdôležitejšie je asi to, že sme sa stretli s otvoreným zákazníkom, ktorý mal na svojej strane erudovaných profesionálov. Čiže ide o výsledok skvelej kombinácie ich a našich ľudí,“ hovorí M. Adámek.

Aplikáciu SmartBanka si cez Google Play zatiaľ stiahlo vyše stotisíc používateľov. Moneta Money Bank, bývalá GE Money Bank, je štvrtá najväčšia banka v Českej republike a má milión klientov.

Najbližším cieľom spoločnosti Inloop je podľa M. Adámka rozšíriť portfólio produktov a typy softvéru, ktoré firma vyvíja. Pripravuje sa tiež na prechod do Big Data, machine learning a nasadenia umelej inteligencie v mobilných aplikáciách.  

Súťaž EY Podnikateľ roka, ktorej zakladateľom a celosvetovým organizátorom je poradenská spoločnosť EY, sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž tohto druhu pravidelne vyhlasuje vo viac ako 50 krajinách na šiestich kontinentoch sveta. Podrobnejšie informácie nájdete na www.podnikatelroka.sk.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Súvisiace články

Minimalizmom možno získať svoj život späť

Minimalizmom možno získať svoj život späť

Pracujete len preto, aby ste žili? Minimalisti hlásajú, že zbaviť sa vecí môže pomôcť zbaviť sa chaosu v živote

Slováci v zdieľanej ekonomike

Čo dnes dokáže umelá inteligencia

Ako učiteľ sa deťom v triede pracem z cesty

A potom sú tu tie ozajstné smart domácnosti

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.