Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slováci v zdieľanej ekonomike: Koľko zarobia víkendoví taxikári

03.07.2017 | Zuzana Kollárová

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

03.07.2017 | zakaznik

Vážený "ekonomický týždenník,

Editor má dovolenku? Raz je v článku napísané, že ubytovanie a raz prenájom. Sa najprv rozhodnite, čo vlastne tie dve sestry robia a potom zverejňujte článok. Prenajímajú, alebo poskytujú ubytovanie?

03.07.2017 | grgo

Podľa toho ako som ja pochopil článok, tak sestry ponúkajú ubytovanie na prenájom.

03.07.2017 | zakaznik

Akože hľadajú prevádzkovateľa svojho ubytovaciecho zariadenia?

03.07.2017 | noblesa

neprud s blbostami

03.07.2017 | zakaznik

Pre tie dve rôzne blbosti platia úplne odlišné legislatívne pravidlá.

04.07.2017 | IvanPe

Nehladaju, uz ho nasli, je nim Airbnb a ziadne zariadenie nemaju, vo svojej izbe nechaju nieko prespat. A ti co takto prevadzkuju cely byt porusuju zakon, ktory je mimochodom zastarany a nefunkcny. Podobne ako bude problem s virtualnymi peniazmi alebo platbou vajickami, alebo susedskou vypomocou.
Dovod je ten ze stat je zaostaly a zakony nefunkcne a prilis komplikovane. Pricinou je stare neprisposobive obyvatelstvo, tvoriace volicsku vacsinu.

03.07.2017 | roman.herda

"Katarína a Janka klientov informujú o možnostiach dopravy, dohodnú si s nimi približný čas príchodu. Pre hostí je to pohodlnejšie ako rezervácia v hoteli, kde majú nastavený príchod a odchod na pevnú hodinu. "

trochu blbost nie? Praveze v hoteli mam tu vyhodu stalej recepcie a je mi jedno kedy v case check inu pridem, narozdiel od airbnb, kde sa MUSIM na case dohadovat.

03.07.2017 | OliWer1

Ja som tiež zatiaľ so žiadnym hotelom problém nemal pri posune príchodu a je jedno, čo to bol hotelík v Snine alebo hotel v Tatrách. Zatelefonoval som na recepciu, že budem meškať a bolo vybavené.

03.07.2017 | Morris

Jednoducho je to o preferenciach.
Niekto ma rad sa s niekym spoznat, nechat si ukazat mesto...
Ja mam radsej hotel, nikoho cudzieho pri cestovani nepotrebujem, mozem nechat na zemi uteraky aby som dostal nove, nikto mi neda negativne hodnotenie, ze som po sebe nechal neustlane alebo iny neporiadok - v hoteloch sa s tym pocita.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.