Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na trhu pribúdajú realitní špekulanti, upozorňujú developeri

14.07.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Nezvyčajne dobré časy prajú aj nezvyčajným nápadom. O realitnom trhu to platí dvojnásobne. Žijeme totiž v období, keď sa ceny nehnuteľností menia z týždňa na týždeň. A využívajú to aj špekulanti. Princíp je jednoduchý. Záujemca si zazmluvní kúpu bytu pred výstavbou. Kým však stavba vyrastie, cena bytu sa zvýši a kupujúci ho predá s výnosom na úrovni niekedy i 10 percent.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 2

Rubrika

Podnikanie

Aj na takéto správanie upozornil na nedávnej TREND konferencii Reality a development 2017 generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia Milan Murcko. „Môže to mať neblahý vplyv na vývoj v budúcnosti. Ak nezabránime morálnemu hazardu, tak sa situácia môže vyvinúť až do krízy,“ varuje zástupca jedného z najväčších developerov pôsobiacich na Slovensku. Rizík a výziev však prináša aktuálna situácia oveľa viac.

Neprehliadnite

Ponuka nestíha dopytu

Realitný trh začína v mnohom pripomínať obdobie pred vypuknutím krízy. Najmä v Bratislave sa kupuje všetko, čo sa dostane na trh. „Za prvý kvartál tohto roka sa predalo 1 500 bytov v bratislavských novostavbách. Denný priemer za posledný rok predstavuje 14 bytov,“ hovorí vedúci analytického oddelenia spoločnosti Bencont Group Matúš Jančura. Aj on poukazuje na to, že nárast záujmu o bývanie je značný a ponuka nestíha pokrývať dopyt.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 27/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 2

Rubrika Podnikanie

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.