Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aké sú tajnosti a starosti Milana Fiľa

18.07.2017 | Ivan Haluza | Lukáš Kvašňák

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

15.07.2017 | slov-led plus

Tiez podnikam, cestne, bez dotacii, bez korupcie, tiez vyvazam, tiez zamestnavam znevyhodnene skupiny (opakujem bez dotacii, za mzdu ako inym pracovnikom) Niekto ako Filo, co vydieral stat prepustanim aby dostal danove ulavy* a najnovsie mu ich (hlupy? neschopny? alebo skorumpovany???) Fico da len tak je pre mna nula, ktora si nezasluzi ziadnu uctu a v slusnej spolocnosti by nemal miesto....

Vazit a hlavne prezentovat by media mali slusnych podnikatelov, aj obycajneho maleho pekara, stavbara, ci udrzbara... davat priestor ludom ako Filo iba zbytocne deprimuje slusnych ludi a mladi ked to vidia ani sa necudujem ze utekaju zo Slovenska prec

18.07.2017 | rk3

ZAUJÍMAVÉ BY BOLI ODPOVEDE NA OTÁZKY POŠKODENÝCH ZAMESTNANCOV:

1) Podpísali ste v roku 1996 v súvislosti s privatizáciou SCP v privatizačnej zmluve záväzok vydať 15% akcií spoločnosti ECO-INVEST, a.s. zamestnancom SCP? Ak áno, prečo ste uvedené akcie zamestnancom do dnešného dňa nevydali?

2) Uznali ste nesplnenie svojho záväzku vydať zamestnanecké akcie listom adresovaným FNM SR v roku 1999? Aké boli sankcie za nevydanie akcií zamestnancom SCP?

3) Majú niektorí členovia Vašej ochranky kontakty v organizovanej zločineckej skupine Takáčovcov? Je pravdou, že tieto osoby navštevovali bývalých zamestnancov SCP s vyhrážkami a zúčastnili sa aj verejného zhromaždenia zamestnancov SCP? Poznáte sa Vy osobne so šéfom organizovanej zločineckej skupiny Takáčovcov? Boli ste s ním niekedy v osobnom alebo telefonickom kontakte?

4) Čo Vám hovorí spoločnosť SPOLOČNÁ ISTOTA, a.s.? Previedli ste v roku 1996 krátko po privatizácii SCP, a.s. 34%-ný podiel vo Vašej spoločnosti ECO-INVEST, a.s. na spoločnosť SPOLOČNÁ ISTOTA, a.s.?

5) Bol akcionárom spoločnosti SPOLOČNÁ ISTOTA, a.s. Vladimír Mečiar, keď všetky osoby, ktoré v tejto spoločnosti figurovali, boli nominanti HZDS, alebo osoby úzko prepojené s HZDS?

6) Kúpili ste v roku 2000 spätne 34%-ný podiel na spoločnosti ECO-INVEST, a.s.? Je pravdou, že kúpna cena za spätný prevod akcií bola 450 miliónov SK?

7) Aký vzťah máte k Vladimírovi Mečiarovi? Je pravdou, že Vás považuje za „rodinného priateľa“?

8) Kto bol „záhadný“ minoritný akcionár spoločnosti ECO-INVEST, a.s. v roku 2016, ktorého uvádzate v zmluve o cezhraničnom zlúčení spoločnosti ECO-INVEST, a.s. s českou spoločnosťou ECO-INVESTMENT, a.s.?

9) Vysvetlite Váš vzťah k súčasnému premiérovi Róbertovi Ficovi. Označili by ste tento vzťah za osobný, priateľský, rodinný, či obchodný? Má niektorý z manažérov vo Vašej spoločnosti rodinný vzťah s premiérom Róbertom Ficom?

10) Súvisí zmena v osobe akcionára s poskytnutím štátnej dotácie Ministerstvom hospodárstva SR spoločnosti Mondi SCP, a.s. v sume 48,8 miliónov EUR?

11) Čo Vám hovorí spoločnosť PAPKO, a.s.? Je pravdou, že zamestnanci SCP boli pod hrozbou straty zamestnania donútení predať svoje akcie v PAPKO, a.s.?

19.07.2017 | LPB

+

19.07.2017 | HromBlesk

Doplním: nie je Vám nepríjemné žiadať dotácie a zároveň kvôli daniam premiestniť sídlo do Ceskej republiky. Aký ste národovec. Máte pocit že Vám táto krajina prostredníctvom privatizácie dala málo na to aby ste cítili záväzok jej niečo vrátiť??

ako to bolo s tou miliardou SKK pri privatizácii v trezore?

19.07.2017 | OliWer1

S týmto smradom mal robiť rozhovor tak akurát redaktor väzenského časopisu, nie ekonomický týždenník. Samozrejme v sídle časopisu.

19.07.2017 | presne

Je mi ho luto. Bez privatizacie by bol podpriemerna postavicka.

20.07.2017 | mba

Ludia ako pan Filo maju toho dnes mnoho, ale castokrat im chyba uznanie.

Ibaze to sa nekupuje PR clankami v Trende, ale samotnou cestou k majetku/uspechu.

Cesta pana Fila so vsetkym okolo nie je obdivuhodna.

Na kazdeho raz pride rad. Myslim, ze dnes uz to chape i praotec Meciar.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.