Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tajnosti a starosti Milana Fiľa

13.07.2017 | Ivan Haluza | Lukáš Kvašňák

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

28.05.2018 | mba

Aj ked pribeh pana Fila patri medzi tie uspesnejsie pribehy slovenskej kapitalotvornej meciarovskej vrstvy s pozitivnym koncom, otázkou zostava aka bola skutocna cesta pana Fila k dnesnemu vysledku.

Cesta k cielu nie je jedno, pan Filo. Hovori totiž o tom, kto ste. Aj to, aky a coho schopny ste.

Slusny podnikatel zamestnancom nedlzi a neokrada ich. A schopny nepotrebuje danove ulavy (ak nejde o statny strategicky zaujem). Bud je biznis model zivotaschopny, alebo nie je. Ale neplatit zamestnancom dlhy a este pouzit ich danove zrazky cez kamaratov v Smere na stimul vlastneho biznisu mi pride take slovenske. Aj koncovka mi pripada taka slovenska - po tom vsetkom sa radsej odstahovat do zahranicia.

Niektori si peknu medialnu cestu chcu kupit vlastnictvom medii, dalsi mlcanim (ci premlcanim), další predajom a rentierstvom v realitách, ci inom biznise a další v tom slovenskom hnoji pokracuju, ci chcu pokracovat,

28.05.2018 | mba

A krajina realne upada.

Iluziu uspesnosti krajiny vytvaraju iba zahranicne automobilky, po ktorych odchode (utlme vyroby) zostane Slovensko na tom zle-nedobre, lebo nevytvara alternativne strategicke, dlhodobo udrzatelne vyhody. Ukradnut co najviac z dani sa stal najvyssi ciel vsetkych vlad, bez akejkolvek vizie posunut krajinu dalej.

Len stale nechapem, kde tie figurky chcu po eldorade zit, aku krajinu chcu zanechat pre ich deti. V zahranici (v exile) kam si nemozu prestahovat vsetkych, resp. kde nic neznamenaju?! Alebo sa skrývat za vysoke mury a chodit do vlastnych restauracii sami medzi sebou? Poznam viacerych takých a divim sa, ze takato koncovka byva ich cielom...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.