Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Podkožný čip: Z postrachu Vesmírnych ľudí je zamestnanecký benefit

05.08.2017, 15:33 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Zamestnanci v kancelárskej budove jedno ráno cez reproduktory dostali pokyn, aby spolupracovali pri nevšedných zadaniach. Budova bola uzamknutá a kto neuposlúchol, tomu explodovala hlava – respektíve čip na temene hlavy, ktorý pri nástupe dostali namiesto zamestnaneckej karty.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 5

Rubrika

Ekonomika

Ide síce len o akčný triler od režiséra Grega McLeana z roku 2016. Podobne ako japonský snímok Battle Royalle od Kinju Fukasakua je to očividná fikcia. Aj napriek tomu mnohí vnímajú podkožné implantáty veľmi negatívne. A zamestnancov firmy Three Square Market, prvej americkej spoločnosti, ktorá im dovolila v práci používať implantáty, ako otrokov doby. Alebo ako nezodpovedných pomätencov, ktorí hazardujú so svojou slobodou či zdravím.

Táto technológia – ako takmer všetky ostatné – má svoje plusy a mínusy. Treba sa na ňu však pozerať s chladnou hlavou. Aby sa konšpirácie nedostali pod kožu.

Neprehliadnite

Pionieri čipovania

Aj keď sú podkožné čipy vo veterine používané celé dekády a modely pre ľudí sú dostupné od konca 90. rokov minulého storočia, ich fungovanie a vlastnosti nie sú veľmi známe. Najnovšiu vlnu záujmu (a pohoršenia) vyvolala firma z amerického Wisconsinu. 

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 31/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 5

Rubrika Ekonomika

Tagy čip, čipovanie, NFC, podkožný čip

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.