Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podkožný čip: Z postrachu Vesmírnych ľudí je zamestnanecký benefit

05.08.2017 | Marián Biel

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

05.08.2017 | martin33

Zaujimalo by ma, ako sa riesi, ked clovek zmeni zamestnanie. Teda ci sa mu stary cip vyoperuje a novy zamestnavatel mu nastreli novy alebo si len novy zamestnavatel zaregistruje povodny cip do svojho systemu. Ak je spravna ta druha odpoved (ktora je praktickejsia), tak je clovek prakticky po cely zivot identifikovatelny podla cisla daneho cipu.

06.08.2017 | Lukas25

Z bezpečnostného hľadiska by musel dostať v novej firme nový čip, pretože v starej firme niekoľko zamestnancov čip pozná a mohli by si vyrobiť kópiu, pomocou ktorej by sa vedeli napr. dostať do novej firmy. Pre malé firmy to predstavuje zanedbateľnú hrozbu, pre veľké korporácie neprekonateľný problém. V prípade potreby zvýšenej bezpečnosti má čip v ruke oproti karte dve významné slabiny: 1) nosíte ho stále so sebou, takže potenciálny záškodník má o mnoho viac príležitostí nebadane načítať dáta z čipu a 2) kartu si môžete schovať do tieneného puzdra, kt. kopírovanie prinajmenšom komplikuje, na ruke nikto nebude žiadnu ochrannú rukavicu nosiť.

07.08.2017 | Jozko Ferko

Cesta do pekla je dláždená zlatom. Ide tu o salámovú metódu. Najprv 50 zamestnancov, potom 500, potom 50000...Ľudia preberte sa

07.08.2017 | biel

Dobrý deň. Ak smiem, mal by som dve otázky. Prečítali ste tento článok celý? Ak áno, na základe čoho naznačujete, že táto technológia bude povinná? A hlavne, že je hodná absolútneho odmietnutia?
Ďakujem

10.08.2017 | Morris

Kedze s Jozom Ferkom v tejto veci uplne suhlasim, dovolte aby som zareagoval aj ja.

Aj v minulosti bolo mnoho uslachtilych idei, ktore skoncili zle. Napr. take scitanie a evidencia obcanov. Nevinna vec, ktoru k vrazdeniu milionov vyuzili ako nacisti, tak aj komunisti. Rad by som vam pripomenul, ze nezucastnit sa scitania ludu je priestupok stale aj dnes....

Preco je rfid nebezpecne? Pretoze ho moze citat kazdy aj bez vaseho vedomia, nehovoriac o vasom suhlase - ibaze by ste po ulici chodili s rukou obalenou alobalom. V clanku pisete, ze RFID 13.56mhz sa da citat na par cm - fakt je ale ten, ze da sa citat az na 1,5m.
Suhlasim s Vami, ze sledovat niekoho cez mobil je omnoho jednoduchsie. Avsak ked chcete, mozete nechat mobil doma. Doma mozete nechat aj obciansky preukaz, ak sa tak rozhodnete (samozrejme musite akceptovat rizika, ktoer z toho vyplyvaju). Mozete chodit po uliciach v tmavych okuliaroch, aby vam nemohli citat ocne zrenice a na rukach mat rukavice, aby ste nikde nenechali odtlacky. Ale s rfid pod kozou nemate tuto moznost volby. To je to najvacsie riziko, ktore z povinneho pouzivania hrozi.

A ked budete krutit hlavou, preco by to malo byt povinne - nosit obciansky preukaz tiez nebolo povinne, dnes je. Ziskavat povolenie na navstevu niektorych internetovych stranok je tiez fantazmagoria, ale v knizniciach v UK sa to vyzaduje (ak otvarate stranky o zbraniach).

Kazdy, kto ma aspon troska prehlad o historii a o informacnej bezpecnosti nema ani len bezdotykovu platobnu
kartu, nie to este cip v kozi...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.