Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sygic posilňuje svoju nohu na pedáloch, stal sa partnerom Fordu

07.08.2017, 15:02 | Lukáš Kvašňák | © 2017 News and Media Holding

Nasadnete do auta, na iPhone či na smartfóne s Androidom si zapnete navigáciu, pripojíte telefón k vozidlu, trasa sa vám zobrazí na displeji a vy vyrazíte. Na telefón sa už pozerať nemusíte, jeho aplikácie ovládate tlačidlami na volante alebo hlasom. Jednoduchá vec, ktorú robí čoraz viac ľudí. V pozadí tohto procesu sa však odohráva tvrdý boj medzi automobilkami a technologickými gigantmi Apple a Google o to, kto bude hrať prím pri prepojení áut s inteligentnými telefónmi.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Do tohto boja sa teraz aktívne zapojil aj slovenský dodávateľ navigácií Sygic, ktorý je svetovým lídrom s viac ako 150 miliónmi používateľov. Ten totiž v tomto roku uzatvoril partnerstvo s automobilkou Ford, čím sa stal prvým tvorcom mobilnej navigačnej aplikácie, ktorá sa dokáže prepojiť s novými modelmi americkej automobilky a preniesť tak mobilnú navigáciu z obrazovky telefónu na dotykovú obrazovku vozidla.

Malé víťazstvo Sygicu

„Aktuálne sme rozbehli s Fordom testovaciu fázu a dúfame, že čoskoro uzavrieme aj tú distribučnú. Sygic Car Navigation však nebude priamo predinštalovaná v infotainment systéme Fordu, ale automobilka ju bude propagovať, aby si ju jej zákazníci stiahli,“ hovorí zakladateľ a šéf Sygicu Michal Štencl.

Ide o malé víťazstvo slovenskej firmy v boji so spoločnosťami Google a Apple. Tie sa totiž už dlhodobo snažia získať kontrolu nad tým, ako auto komunikuje so šoférom. Cez svoje služby CarPlay a Android Auto umožňujú prepojiť smartfóny používateľov s infotainment systémom auta a preniesť tak používateľskú skúsenosť, ktorú poznajú ľudia z používania mobilov, aj do vozi- diel.

„Problémom Googlu a Applu je, že sa správajú monopolne. Prístup dávajú len svojim aplikáciám, iné neumožňujú v aute používať. V CarPlay nie sú prístupné iné navigácie ako ich, Google takto preferuje Waze. Je to podobné, ako keď Microsoft v minulosti držal monopol na prehliadač Internet Explorer,“ vysvetľuje M. Štencl.

V prospech gigantov pritom hrá jeden fakt. 

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 31/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy Apple, Google, Michal Štencl, navigácia, Sygic, Waze

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.