Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ako sa stať 
Veľkým bratom? Vybrali sme top kamery na sledovanie

13.08.2017, 11:05 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Ako by ste reagovali, keby ste po návrate z dovolenky našli rozbité okno a šperky, laptop a bicykel fuč? Niekto by si trhal vlasy a volal políciu s nádejou, že budú zbierať vzorky DNA a pošlú ich policajnému hackerovi, ktorý cez satelit nájde zlodeja.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Enjoy

Tagy

kamery

Alebo je tu možnosť tú políciu zavolať, ale po príchode im odovzdať detailnú nahrávku spred dvoch dní, na ktorej je celý priebeh vykradnutia aj s peknou selfie zloducha.

Často sa stáva, že to sú notoricky známe persóny a naozaj sa podarí omnoho rýchlejšie páchateľa nájsť. Aj poisťovňa je ústretovejšia.

Ak však nejde o sídlo s umeleckými dielami od Kandinskeho a Faberžeho a stačí nejaká smart kamera bez nutnosti ťahať po dome káble, na výber ich je dosť. Popravde sa s nimi za posledné mesiace roztrhlo vrece. Či už od drobných start-upov, ktoré si vďaka nim získali dobré meno, ale ide aj o novinky od známych firiem ako Google, Logitech či Netgear. Toto je výber momentálne tých najlepších.


Neprehliadnite

Dokonalá smart kamera


Niektoré z kamier sa tomu približujú viac, iné menej, ideálna nie je žiadna. Aké spojenie vlastností by bolo dokonalé? Najprv je to kvalita záberu. Teda rozlíšenie aspoň 720p, ideálne full HD s rýchlosťou minimálne 30 záberov za sekundu, pokojne aj 60 fps. A viac ako 120-stupňový uhol záberu.

IR prisvietenie pre záznam v tme je samozrejmosť, rovnako ako detektor pohybu. Mala by mať vodeodolné telo, nech sa dá používať aj v exteriéri, a napájanie aj z batérie. Inak by zlodejom stačilo prestrihnúť jeden kábel a je po zázname.

Z rovnakého dôvodu by bola vhodná podpora pamäťových kariet alebo stream do cloudu cez LTE. Praktická je vstavaná siréna. Nevítaného návštevníka tiež vyvedie z miery, keď sa mu na diaľku prihovoríte. Takže ideálna kamera má aj reproduktor.

Hniezdo od Googlu


Malá firma Nest Labs, ktorú neskôr kúpil Goo­gle, si meno urobila najprv svojím smart termostatom. Po ňom sa rozbehli aj do oblasti zabezpečenia a k senzoru dymu a CO sa v portfóliu objavila Nest Cam. Dalo by sa povedať, že to bol akýsi neoficiálny agitátor nového trendu. Alebo lepšie povedané, nebol prvý, ale najhlasnejší a o smart kamery sa začali zaujímať aj laici. Len nedávno firma uviedla dve novinky.


Nest Cam OutdoorZdroj: Google

Prvou je odolná verzia Nest Cam predávanej od leta 2015. Nest Cam Outdoor bol aj dôvod, prečo sa tá pôvodná už volá Nest Cam Indoor. Vonkajšia edícia nahráva full HD video, podporuje osemnásobný digitálny zoom, nočné nahrávanie a osadená je objektívom so 130-stupňovým uhlom záberu. Do drobného tela s rozmermi 7 x 8,9 cm sa vošiel aj mikrofón a reproduktor. Hlavnou výsadou tohto modelu je však odolnosť voči vode s certifikátom odolnosti IP65. Bez problémov tiež funguje v teplotách od -20 do +40 stupňov Celzia. Nevýhodou je, že je závislá od domácej Wi-Fi siete a napájací kábel je odhalený a ľahko prestrihnuteľný.


Nest Cam IQ je najnovší model a ide o evolúciu ich interiérového modelu. Dizajnovo sa podobá skôr na Nest Cam Outdoor, teda má tiež tvar v polovici prerezaného oválu v bielej farbe. Má zlepšené takmer všetky vlastnosti predchodcu. Osadený je 8 Mpix snímačom s 12-násobným digitálnym priblížením. Nahráva stále vo full HD, ale fotografiu vie priblížiť aj bez straty kvality. Kamera so šírkou záberu 130 stupňov podporuje HDR a má oproti predchodcovi dvojnásobne výkonnejšie infračervené LED pre lepšie nočné zábery

Má už tri mikrofóny a omnoho výkonnejší reproduktor. IQ v názve označuje funkciu rozoznávania tvárí. Kamera vie, či je pred dverami manželka alebo cudzia osoba, a podľa toho sa ďalej správa. Nest Cam IQ tiež vie signál posielať len cez Wi-Fi a bez elektrickej zástrčky si neporadí. Obidve kamery podporujú AES 128-bitové šifrovanie.

Nest Cam IQZdroj: Google

K cene 170 eur, respektíve 350 eur si je potrebné pripočítať cenu za cloudové nahrávanie. Služba Nest Aware vie v nahrávke rozoznať človeka od predmetu a tiež ľudský hlas a tak posielať presnejšie notifikácie. A tiež sa ľahšie v zázname vyhľadáva čas, keď sa doma niečo dialo. Nest Aware stojí 100 dolárov ročne s 10-dňovým záznamom a 300 dolárov za mesačný archív. Pri takej cene produktu už mohol byť aspoň párdňový záznam zdarma.


Pokračovanie článku - stránka 1 z 2
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy kamery

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.