Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Malý Dunaj, Váh, Slovinsko. Kde sa oplatí vybrať na splav?

12.08.2017, 15:31 | Oliver Krupka

Vybrali sme top miesta na rafting nielen na Slovensku, ale aj také, ktoré su dostupné za hranicami.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Tagy

rafting, splav

Rafting na Slovensku

 • Váh na Liptove
  Úsek z Červeného Kúta (sútok Čierneho a Bieleho Váhu) pri obci Kráľova Lehota po vodnú elektráreň pri obci Uhorská Ves. Raftový splav vedie popri Liptovskom Hrádku a pokračuje popri autokempe na Borovej Sihoti, obci Podtúreň a končí sa v Uhorskej Vsi. Splav patrí medzi najmenej náročné, vhodný aj pre rodiny s deťmi, cca 1,5 – dve hodiny.
 • Belá
  Nachádza sa v severovýchodnej časti regiónu Liptov a pramení priamo pod vrchom Kriváň. Rieka sa splavuje z Podbanského, od Kokavského Mosta až po do Liptovského Hrádku. Kokavský Most je časť Podbanského, kde sa začína splav pre rafty. Trasa má 17 km a trvá cca dve hod. Obťažnosť stredná až ťažká.
 • Váh pri Strečne
  Váh sa pri Strečne splavuje v dĺžke približne 13 kilometrov (cca 1,5 hodiny). Štart športového splavu sa nachádza v Lipovci, obci neďaleko Martina. Využíva sa rieka Váh, ktorá tečie severozápadným smerom k Žiline. Nie je to však priama trasa, ale má množstvo menších či väčších zákrut, čo dáva tomuto raftingu osobitné čaro. Splav je obmedzovaný len úrovňou vodnej hladiny v závislosti od činnosti vodného diela Krpeľany. Obťažnosť nízka.
 • Dunajec
  Väčšinou sa splavuje slovenský úsek rieky od Červeného Kláštora po Lesnicu. Nástup je na plťovisku v Červenom Kláštore a končí sa na začiatku (konci) turistického chodníka pri obci Lesnica. Splav je technicky nenáročný. Cesta späť sa dá absolvovať aj pešo, prípadne na bicykli, čo je približne 11 km. Druhým variantom je splav z Poľska do Poľska. Začína sa v poľskej obci Sromowce Wyzne, pokračuje slovenskou časťou Dunajca a končí sa znovu v Poľsku, v obci Kroscienko n. Dunajcem. Splav nie je technicky náročný a celý má dĺžku cca 20 km.
 • Orava
  Splavuje sa posledný úsek rieky Orava od Párnice po sútok s Váhom pri obci Kraľovany. Tento úsek preteká peknou a príjemnou Kraľovianskou dolinou. Splav je vhodný aj pre rodiny s deťmi, dĺžka trasy osem až deväť km, cca 1,5 – dve hodiny.
 • Malý Dunaj
  Na svojom 130-kilometrovom toku ponúka množstvo meandrov, stabilný tok vody a krásnu okolitú prírodu. Avšak kvalita stredísk a štandard služieb zaostávajú za očakávaniami vodákov. Dobrou správou je rastúci počet projektov v súčasnosti, ktorých výsledkom budú nové kempy, športoviská, lepšie vstupy do vody, vodácke sklzy, ale aj cyklotrasa pozdĺž celého toku z Bratislavy až do Kolárova. Vo výhľade je aj príprava integrovaného systému na pohodlné požičiavanie lodí, plánovanie splavov a kyvadlovej dopravy. Tieto projekty rozvíjajú najmä aktívne obce a vodácki nadšenci s podporou rôznych finančných zdrojov a dobrovoľníkov, ale aj filantropia, ktorú tu aktívne rozvíja rodina známeho finančníka Martina Kúšika.

Neprehliadnite

Rafting v zahraničí

 • Slovinsko – Soča
  Rieka Soča pramení v národnom parku Julských Álp pod Triglavom. Je jednou z najkrajších a vodácky najatraktívnejších alpských riek. Preteká hlbokým údolím lemovaným nádhernými štítmi. Obťažnosť stredne ťažká až ťažká. Raftuje sa aj na technicky náročnejšej rieke Koritnica.
 • Rakúsko – Möll, Isel
  Stredne ťažký rafting na rieke Möll je krásny a plný adrenalínu. Rieka sa po niekoľkých kilometroch zužuje a vlieva do zalesneného údolia. Rafting na rieke Isel si užijú priaznivci raftovania na veľkých vlnách.
 • Rakúske Alpy – Salza
  Rieka sa nachádza 250 km od Bratislavy v nádhernom prostredí rakúskych Álp. Je to jedna z najkrajších a najnavštevovanejších rakúskych riek a ponúka 39 km nádhernej divokej vody, ktorá je krištáľovo čistá a preteká nádhernými kaňonmi. Raftuje sa na úseku Salzy pod priehradou, ktorá smeruje k Wildapenu. Raftovanie v máji, júni a septembri je vhodné pre skúsenejších vodákov, v júli a auguste ide o stredne ťažkú náročnosť.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 32/2017. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Tagy rafting, splav

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.