Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

3 verzus
 BMW X1: Ľudová značka chce uchmatnúť náročného zákazníka

17.08.2017, 13:00

SUV sú hit. Ich podiel na predaji nových áut neustále rastie, a to vo všetkých veľkostných kategóriách. V roku 2016 zaznamenali v Európe medziročný rast o 3,1 percenta a po prvýkrát prekročili 25-percentný trhový podiel. Každé štvrté predané nové auto v Európe v roku 2016 bolo práve SUV.


 • Tlačiť
 • 0

Prémiové značky SUV tiež forsírujú, pritom v jednotlivých veľkostných kategóriách si hrajú vlastnú ligu. V tých najnižších sa môžu pokúsiť zaloviť aj medzi zákazníkmi, ktorí doposiaľ preferovali značky hlavného prúdu. Pikantnejšie je, ak ľudové značky neskrývajú ambície uchmatnúť im náročného zákazníka.


Traja prominenti a jeden z ľudu


Zo sorty kompaktných SUV som naposledy vyskúšal BMW X1 2,0 xDrive. Pri výbere porovnateľných súperov ako kritériá volím benzínový štvorvalec, automatickú prevodovku, pohon štyroch kolies a porovnateľnú cenu. Na site uviazli Audi Q3 2,0 TFSI Quattro a Mercedes-Benz GLA 220 4 Matic. Do pozornosti sa núka tiež Land Rover Range Rover Evoque 2,0 l SI 240, ale ten už stojí cenovo vyššie, kde naň čakajú rovnaké modely, len výkonnejšie a ešte drahšie. Uprednostňujem preto „ľudový“ VW Tiguan 2,0 TSI 4Motion, ktorý výkonom aj cenou s premiantmi drží krok. Zaraďujem ho aj preto, lebo ho považujem za jedno z najvydarenejších SUV v kompaktnej triede.


Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.