Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Plecniak plný peňazí mohol zabudnúť len človek z kriminálneho prostredia

Historka o tom, ako bývalý generálny riaditeľ Železníc SR a člen Dozornej rady Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia zabudol 300-tisíc eur na diaľničnom odpočívadle, zaujala nielen Slovensko, ale aj blízke i vzdialenejšie zahraničie. Pointu tejto historke dalo vysvetlenie zábudlivého Štefana Hlinku, ktorý polícii povedal, že túto obrovskú sumu našiel v dome svojej nebohej matky.

17.08.2017, 13:00 | Marián Leško | © 2017 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Historka o tom, ako bývalý generálny riaditeľ Železníc SR a člen Dozornej rady Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia zabudol 300-tisíc eur na diaľničnom odpočívadle, zaujala nielen Slovensko, ale aj blízke i vzdialenejšie zahraničie. Pointu tejto historke dalo vysvetlenie zábudlivého Štefana Hlinku, ktorý polícii povedal, že túto obrovskú sumu našiel v dome svojej nebohej matky.

Pretože nie všetci sú takí zábudliví ako on, mnohí si spomenuli na známy príbeh z čias, keď bol ešte pán Hlinka na železniciach najvyšším šéfom. Tender na zrýchlenie trate v okolí Trenčína prebehol tak, že ho vyhrala skupina podnikateľov spojená s firmou TSS Grade. Mala zrekonštruovať trať za 244 miliónov eur, hoci spoločnosť Skanska chcela to isté urobiť za 200 miliónov – chcela, ale nemohla, lebo ju železnice zo súťaže vyradili. Riaditeľovanie Š. Hlinku by zjavne potrebovalo podrobnejšiu analýzu, ale nie o to teraz ide.

Aj keď pán Hlinka zabudol plecniak plný peňazí na diaľnici ešte na konci júla, napriek tomu bol ďalej členom dozornej rady štátneho podniku. Pritom minister dopravy ho mohol – ako jediný akcionár Carga – okamžite odvolať. Pretože sa Árpád Érsek k tomu nemal, minulý týždeň dostal od novinárov otázku, či Š. Hlinka zostane naďalej vo funkcii. Minister dopravy na ňu odpovedal: „Áno. To je ešte predčasné. Nech polícia koná.“ Ako keby mohol člena dozornej rady štátneho podniku odvolať iba na tom základe, že polícia usvedčí bývalého generálneho riaditeľa železníc z trestného činu.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Názory

Tagy Názory, Res publica Mariána Leška

Diskusia (0 reakcií)