Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čiara: Že triler nefunguje? Hrycová pochovala aj Charlize Theron

17.08.2017, 13:00 | Peter Scherhaufer | © 2017 News and Media Holding

Štatistiky návštevnosti hovoria jasnou rečou. Slovenský film Čiara valcoval počas otváracieho víkendu všetko, čo mu prišlo do cesty. S takmer 70-tisíc návštevníkmi za prvé štyri dni premietania sa stal slovenským filmom s najlepším otváracím víkendom v ére samostatnosti.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Tagy

Čiara, film, kiná

S výrazným odstupom za sebou zanechal aj novinku Atomic Blonde (3 809 divákov) s herečkou Charlize Theron, ktorá mala premiéru v ten istý deň. Po takmer dvoch týždňoch od premiéry videlo Čiaru už vyše 165-tisíc návštevníkov kín. Kým jej distribútor Continental film predpokladal len necelú tretinu tohto počtu, očakávania producentky Wandy Adamík Hrycovej boli optimistickejšie. Hoci akékoľvek kvalifikované odhady návštevnosti sú podľa nej pri slovenských filmoch takmer nemožné.

Aby sa páčil mne

Do projektu išla s vedomím, že filmové trilery na Slovensku už príliš nefungujú. Naopak, ľudia dnes chodia najmä na rodinné animované filmy, romantické komédie alebo na výpravné adaptácie kníh typu Harry Potter či Pán prsteňov. Pašerácka kriminálka Čiara, ktorá sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici pred vstupom Slovenska do schengenského priestoru, pritom v sebe okrem trileru spája aj iné roviny. Je nielen humorná, ale má v sebe aj prvky magického realizmu či antické motívy rodinných vzťahov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Čiara, film, kiná

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.