Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Napätie v koalícii sa vraj skončilo

17.08.2017, 13:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Napriek tomu, že koaličná rada sa nekonala, prišli lídri vládnych strán s vyhlásením, že kríza v koalícii sa skončila. Vyhlásenie hovorí, že stredajšie zasadnutie vlády prebehne riadne a že koaličnú radu už zvolávať netreba. Lídri strán vraj tiež doplnia koaličnú zmluvu, čo žiadal predseda SNS Andrej Danko, oznámil podľa Denníka N úrad vlády. „Berúc na zreteľ výsledky včerajších a dnešných konzultácií, plánovanú koaličnú radu nie je potrebné uskutočniť,“ píše sa v spoločnom vyhlásení koaličných lídrov. Úrad vlády ale neprezradil, o aké konzultácie išlo, kto rokoval s kým a či sa to udialo až po SMS od Andreja Danka, že v utorok na koaličnú radu nepríde. „Rovnako sa dohodli na časovom harmonograme prípravy dodatku ku koaličnej zmluve s osobitným zreteľom na ďalšie priority programového vyhlásenia vlády. Vzhľadom na blížiace sa voľby do VÚC vyjadrili záujem vytvoriť konzultačné mechanizmy aj na nižších politických úrovniach,“ napísala vláda. Vinu za napätie v koalícii hodila na médiá. „Predsedovia vládnych strán vyjadrujú znepokojenie nad skutočnosťou, že médiá uverejňujú narastajúci počet nepravdivých a polopravdivých informácií s cieľom vytvárať za každú cenu napätie v spoločnosti a útočiť na stabilitu vlády,“ uvádza sa tiež vo vyhlásení.

Zdroj: TREND.sk

Plavčana obhajoval aj Soták

Na očakávanej tlačovej konferencii ku kauze eurofondov určených na vedu a výskum vystúpili okrem ministra školstva Petra Plavčana aj niektorí predstavitelia akademickej obce, ako aj majiteľ Železiarní Podbrezová Vladimír Soták z takzvaného Klubu 500. Ten podozrivé rozdeľovanie fondov obhajoval aj slovami, že vedci by sa zo svojich kabinetov mali ísť pozrieť aj do fabrík. Na otázku, či sa stretol s korupciou, povedal, že od neho pýtali peniaze rozhodcovia v druhej futbalovej lige, a tak z nej s klubom Podbrezová odišiel.

Kočnera znovu obvinili

Podnikateľ známy z mafiánskych zoznamov Marián Kočner je obvinený pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Vyšetrovateľ ho obvinil začiatkom augusta, o prípade informoval Denník N. Prokuratúra nezverejnila, čoho presne sa mal M. Kočner dopustiť. Podnikateľ mal podľa obvinenia spôsobiť škodu veľkého rozsahu, minimálne 133-tisíc eur. Za to mu hrozí desať až 15 rokov väzenia. Podnikateľ denníku odpovedal, že o takomto obvinení nemá vedomosť. Denník N pripomína, že M. Kočner bude čoskoro obvinený aj za ekonomický trestný čin súvisiaci s jeho obchodovaním na Donovaloch, kde si mal uplatniť nadmerný odpočet DPH za takmer deväť miliónov eur.

Zdroj: Maňo Štrauch

Schröder v Rosnefti

Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder sa stal členom správnej rady najväčšieho ruského producenta ropy Rosnefť. Má pôsobiť vo funkcii nezávislého riaditeľa. Do vedenia ho navrhla ruská vláda, ktorá v Rosnefti vlastní 50-percentný podiel plus jednu akciu. Rosnefť patrí k firmám, na ktoré západ uvalil sankcie pre počínanie si Moskvy v ukrajinskej kríze. G. Schröder bol nemeckým kancelárom v rokoch 1998 až 2005. V súčasnosti predsedá výboru akcionárov konzorcia Nord Stream (na čele s ruským Gazpromom), ktoré bolo zriadené na výstavbu rovnomenného plynovodu.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.