Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stanislav Cintavý: Šport mi pomáha zvládať stres v práci

Vždy som rád hrával futbal. Vonku s chalanmi sme si zobrali loptu a išli sme na betónové ihrisko. Keďže mám rád štatistiky, počítal som, kto dal koľko gólov, penált, dostal žltých či červených kariet. Ešte ako tínedžer som objavil v Bratislave amatérsku ligu malého futbalu. Je to ako veľký futbal, len na menšom ihrisku s umelou trávou a s menším počtom hráčov. Netreba pri ňom tak veľa behať, môžete hrať minútu, a keď nevládzete, idete vystriedať, podobne ako v hokeji.

17.08.2017, 13:00

  • Tlačiť
  • 0

Do malého futbalu som vstúpil ako rozhodca. Pískať som začal v sedemnástich, hrať až neskôr. Je to neštandardné, lebo väčšinou to býva naopak – z hráčov sa stávajú rozhodcovia. Keď som prišiel do firmy, postavili sme vlastný tím FC Bepon. Boli sme v ňom aj viacerí chalani z firmy, čo vydržalo dodnes.

Futbalu venujem prakticky všetok svoj voľný čas a už som si povedal, že musím pribrzdiť. Náš tím má áčko aj béčko, hrávame tri- až štyrikrát za týždeň. Okrem hráčskej vášne mi pribudla tiež organizačná a funkcionárska. Posledné tri roky pôsobím ako prezident Slovenského zväzu malého futbalu a občas aj pískam v lige, ktorú organizujem. Stále je to amatérska úroveň, ale všetko funguje tak, akoby to bolo profesionálne. Kluby majú facebookové stránky, dresy. Je to taká hra na futbalových manažérov.

Nedávno som začal chodiť do posilňovne a prvé tréningy boli skôr nasilu. Až tam som si uvedomil, že niektoré svaly som asi nikdy nepoužil, lebo na druhý deň som mal takú svalovicu, že som mal problém ráno vstať z postele alebo nastúpiť do auta. Ale cvičenie sa mi začalo páčiť, je po ňom taká príjemná únava.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Enjoy

Diskusia (0 reakcií)