Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odišli z hypermarketu, rozbehli sieť malých potravín

31.01.2017 | Marek Legéň

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

01.02.2017 | Palmar

Carrefour inde vo svete prosperuje, len na Slovensku bol dotiahnuty do krachu... Nie je to aj manazermi?

01.05.2018 | mikchal

Krach bol na SVK kvoli ich zlej strategii, lebo mali len 4 obchody (2xBa - Polus, Danubia, Zilina a Kosice) a to znamena, ze tieto 4 obchody boli prilis malo na to, aby pokryvali akciovy tovar. a vieme, ze potraviny (aj nepotraviny) na svk funguju hlavne na akciach a akciovych cenach. ale akcia moze byt tym vacsia, cim viac toho tovaru moze obchodna siet zobrat (a hlavne nasledne predat), takze je vyhoda, ked je obchodna siet vacsia, rozsirenejsia. a zo 4 obchodmi to bolo velmi obmedzene. aj preto ten krach. a este ba-polus carrefour bol specificky v tom, ze bol upesny najma vdaka tomu, ze bol prvy, takze prakticky nemal konkurenciu. akonahle mu pribudala konkurencia (napr blizky kaufland s polohou aj pristupom ovela lepsim), islo to s nim dolu vodou. lebo poloha polusu je strategicky absolutne velmi zla. katastrofalne pristupove cesty - vajnorska do jedneho pruhu - uplne zle,, su tam velke zapchy z mesta, bajkalska zapchata v top casoch nonstop, tomasikova dolava, tiez uplne cele zle, zapchy velmi dlhe. a kto by chcel ist nakupovat do zapchy ?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.