Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Váhostav je silná indícia

26.01.2017, 05:00 | Marián Leško | © 2017 News and Media Holding

Názor | Zo zoznamu konečných užívateľov výhod spoločnosti Váhostav je známe, že Ing. Juraj Široký spoločnosť „ovláda iným spôsobom“ ako cez vlastníctvo akcií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Podľa advokáta Andreja Leontieva to môže znamenať aj to, že „niektorého akcionára Váhostavu formálne vlastnia ,najaté‘ osoby, ktoré sú však na základe zmluvného vzťahu s Jurajom Širokým povinné konať podľa jeho pokynov, prípadne sú povinné na prvú výzvu mu akcie kedykoľvek previesť“.

Ak je takýto vzťah medzi „najatou“ osobou a J. Širokým v jednej spoločnosti, je vysoko pravdepodobné, že rovnaký vzťah je medzi nimi aj v inej spoločnosti, ku ktorej sa „konečný užívateľ“ zatiaľ nepriznal.

Neprehliadnite

Redaktor denníka Sme Adam Valček na takýto vzťah upozornil, lebo za novozélandské schránkové firmy, ktoré nepriamo vlastnili Váhostav, vystupoval už spomínaný Geoffrey Peter Cone. „Ten istý človek vlastnil aj firmu Carterton Springs Healthcare Limited, ktorá bola spolumajiteľom záchranárskej firmy Falck.“

Komentátor Dag Daniš sa domnieva, že J. Široký nepriznal svoj skutočný status ani v spoločnosti Medical Group SK, ktorá mala minulý rok tržby za viac ako 80 miliónov eur, väčšinou z verejných zdrojov. Zo skutočnosti, že „pri Medical Group SK figuruje len právnik a Širokého obchodný partner Juraj Koval“, urobil D. Daniš záver, že „Žitňanskej register až tak nezabral“.

Po 1. februári 2017 sa uvidí, či nový zákon zabral lepšie.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 4/2017. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Tagy Názory, Široký, Váhostav

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.