Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavské letisko len ticho znáša, že je na posmech. Mimo sezóny je prázdne

16.10.2017 | Katarína Ragáčová

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

16.10.2017 | Brian Henrich

Aky rozvoj moze mat uz len cisto z ekologickeho hladiska ":vnutromestske letisko" akym sa postupom casu a urbanizaciou bezprostredneho okolia Bratislavy stalo toto letisko? Ved aj na Slovensku sa ludia zobudia a zistia ze v obytnych zonach - a tie urcuju stavebne urady (prenesena kompetencia statu) musia platit normy co sa tyka hlucnosti (cez den, v noci) a znecistenia. Schwechat s tym uz narazil ked mu sudy nepovolili rozsirenie o dalsiu drahu, problemy mal uz s dalsimi terminalmi a to plati velmi slusne "vykupne" okolitym obciam.

31.10.2017 | scribe

K tým súdom, tu je rozsudok Rakúskeho ústavného súdu, ktorý konanie súdu označil, ako protiústavné!
https://www.vfgh.gv...

16.10.2017 | Truhlik999

Malý trh..

Riešenie:
* nákladná doprava
a/alebo
* nízke poplatky
a/alebo
* možnosť zabezpečiť prelet inde


všetko ostatné sú zvášty a vec nijako nevyriešia.

16.10.2017 | Bellarmino

Žena, čo neporodila aspoň 4 deti je prázdna, pustá a na posmech.
Všetko, aj mozgy ficovoličov treba sprivatizovať.
Čo sú to za výhovorky, že náklady rovnaké počas celého roka a stratu nezníži. Neschopnosť a padák, vyhádzať zbytočných nemakačenkov a príživníkov.
Podnik v strate treba zrušiť. Ešte aj Fico kradne, aby disponoval ziskom.

16.10.2017 | CJ

Kua tak my sa skladame na kazdorocnu stratu pre letisko v Bratislave... potrebujeme ho? Nie. Sme v EU - staci nam Schwechat.

Nitra ma zeleznicnu stanicu z 19.storocia a ZSR nemaju ani len na studiu - Nitre je sum a fuk ze nejake letisko v BA ma problemy. A platime ich vsetci. Co je dolezitejsie? Letisko alebo kvalitne zeleznice na prepravu osob?

17.10.2017 | -Moss-

Letisko sa malo predat. Fico sa chvastal, ze netreba, ze on to vie lepsie. Tak platime. Lebo on to vie lepsie.

17.10.2017 | bluehen

Predat to nema najmensi zmysel, raz ked dlhodobo nie je dopyt po cestovani nikto ho len tak nevycaruje. ten kto by letisko kupil by celil tomu istemu problemu ako teraz stat, nakoniec by bol tlak na jeho postupne ukrajovanie + zastavovanie vselicim.

17.10.2017 | otíc

Letisko malo byť už dávno predané Rakúšanom.
To naše (resp. Ficovo) predpotopné blúznenie o štátnom letisku a Dankovo o "národnom leteckom dopravcovi" je trápne.
Majú Švajčiari či Holanďania "národného dopravcu"???
Štátny Swissair zanikol v r. 2002 a štátne KLM v r. 2004....

17.10.2017 | Tsugaru

Dakovny list spolu s uctom treba poslat na na urad vlady birmovanemu komunistovi, ktory v zaujme zabezpecenia ryze pre svojich mecenasov zmaril privatizaciu BTS. Nebyt tohoto zlodejskeho kroku, letisko v Braislave uz mohlo v sucinnosti s Viedenskym vyzerat uplne inak.

17.10.2017 | Jurij

Presne toto ma napadlo pri citani clanku, opozicia by mohla kazdy rok robit tlacovku a ukazovat aky je nas sudruh .....

18.10.2017 | handlovčan

Na letisku treba spraviť prieskum vôní, ako to robí národný želprepravca,kým sa tam ešte vyskytujú nejakí cestujúci..Lebo vôňa v zastaralých vagónoch je najväčší problém.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.