Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo ide Hopin do revolúcie

15.10.2017 | Marián Biel

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

15.10.2017 | Emasculate

"Na Slovensku budeme platiť dane. Nemyslím len príjem šoférov, ktorí pre nás budú jazdiť. Ale aj Hopin ako taký. Nejde o drobné, mesačné tržby sú šesťciferné číslo".

"..sme stále s približne 100-tisíc vybavenými objednávkami mesačne najväčší prepravca v Bratislave".

Finstat.sk
Trzby HopIN 2016: 124 000 EUR
https://finstat.sk/...

Nieco tu nesedi, mozno by mal autor vysvetlit, lebo pochopitelne ako profik si vsetko overil a nerobil len promo nejakej ledva prezivajucej firme.

16.10.2017 | rmaly

skor by to mohol preverit DU :)
Lebo z finstatu, to su realne vykazane cisla pre stat a to co hovori mozno nechtiac, tak su asi realne cisla v druhej uctovnej knihe :)

16.10.2017 | lukasb

na hipintaxi.com je uvedene: Prevádzkovateľom a držiteľom licencie a práv spojených s užívaním aplikácie HOPINTAXI je spoločnosť PURPUR, s. r. o.

16.10.2017 | bozsky

https://finstat.sk/4...

2016:
Tržby 515 233 €
Zisk -335 421 €


Od zaciatku firma nevykazala ani jeden rok zisk. Z coho chcu platit dane? :-D :-D :-D :-D

18.10.2017 | emr

Mat dve firmy ktore obsluhuju ten isty biznis a v jednej firme platit nemale dane a v druhej mat straty ktore by ten zisk pokryli (a dan by bola cca nula) nedava zmysel.

Ta firemna struktura bude zrejme komplikovanejsia ako vie jozko 1 a jozko 2 vygooglit na finstate za 2 minuty.

Alebo je pan Baran danovy samaritan necakanych rozmerov.

19.10.2017 | bozsky

Tak sa zamyslime, aky by davalo zmysel mat viacero firiem a jedna z nich by mala obrovske straty a ostatne by mali zisky? Ziaden!

Resp. mala len pre pripad, ze by chcel Hopin klamat svojich dodavatelov, ako to robila Evita Urbanikova, neplaticka spisovatelom, ktora mala 2 firmy - jednu hlboko zadlzenu, na ktoru pisala zmluvy so spisovatelmi a dalsimi dodavatelmi a druhu vysoko profitovu, na ktoru pisala odberatelske zmluvy.

18.10.2017 | emr

A k teme, suhlasim s postupom hopinu. Statni gumaci nerobia nic, takze hopin by siel sam proti sebe keby nerozsiril svoj biznis model tak aby mu znasobil trzby a zisky.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.