Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ľuboš Lopatka: Nemocnice Penty som musel opustiť. Nesadol som si so šéfom

17.10.2017 | Ivan Haluza

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

17.10.2017 | OliWer1

Nejako sa mi nedarí zistiť meno toho experta, kvôli ktorému odišiel L. Lopatka zo Sveta zdravia.

22.10.2017 | Tehla

Pravdepodobne ide o Prof. Attilu Vegha https://events.bizz...

23.10.2017 | emr

Tak to je iny "Prof".
https://www.linkedi...
Ludia ktori sa maju potrebu titulovat a este k tomu na linkedine a este k tomu ak danu kvalifikaciu zdaleka nemaju, su vzdy podozrivi.

18.10.2017 | od A do Z

Imitácia zdravotnej reformy to musí stáť hafo peňazí. A na odľahčenie otázka. Pán Lopatka v akej nemocnici by ste chceli byť hospitalizovaný ,keby Vás bolo nebodaj potrebné operovať? V univerzitnej ,alebo vo svete zdravia?

18.10.2017 | martin33

"Trebárs do Sociálnej poisťovne sa mi podarilo stiahnuť viacero kvalitných ľudí aj za nižšie platy, ako mali predtým."
To sa podari hlavne vtedy, ak clovek ocakava, ze "bocne prijmy" (napriklad "vsimne" pri tendroch) prevysia ten vypadok v plate. Verim tomu, ze v SP je na to idealna situacia.

18.10.2017 | bluehen

Inac o exministrovi dopravy v SP akesi podozrive ticho, ziadna tlacovka ako cerveny spoteny zatlka, k lopatkovi - u profesionala pomenovat dovody odchodu v takom svetle ako v clanku je nezvykle. Je aj vcelku otazne ci mu lekari naozaj hraju komunukativnych asertivnych laskavych namiesto vzpurnych pytajucich viac eur z kolaca.

18.10.2017 | Teodor Dlužanský

z rozhovoru s Lopatkom jasne cítiť jeho bohaté skúsenosti z riadenia firiem. Napr. priamočiare pomenovanie príčin a aj výsledkov v zdravotníctve a možno zovšeobecniť v štátnom a verejnom sektore "ako sa to nedá". Minister zdravotníctva Drucker veru nadšený nemôže byť, keď číta tento rozhovor, lebo žiadne potrebné reformy nerobí. Len okrajové veci a v konečnom dôsledku s výsledkom ťahania viac peňazí od pacientov za služby a výkony a viac peňazí cez odvody od tvorcov hodnôt. Pán Lopatka bude výborným ministrom zdravotníctva! :-) :-)

19.10.2017 | Vyktorka

Šak aj Miklóž s bicyklistom pomáhajú Pirošenovi k svetlým zajtrajškom, už ich zahraničnú pomoc oceňujú aj bivakujúci na námestí v Kyjeve.

27.10.2017 | LuLiZaja

Dobrý článoček.. aj inšpirujúce konkrétne info. ďakujem :)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.