Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií na Slovensku

13.10.2017, 05:13 | Ivan Haluza | © 2017 News and Media Holding

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných v septembri

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Podnikanie

Viac syrov z Tami

Investor: mliekarenská skupina Tami
Lokalita: Kežmarok
Investícia: 10 miliónov eur
Zámer: nová syráreň na syry s modrou plesňou

Najväčšia domáca mliekarenská skupina Tami v rukách severoslovenského podnikateľa Mikuláša Bobáka pokračuje v investíciách do vyššej finalizácie mlieka. Potom čo len nedávno rozbehla v Senici výstavbu novej syrárne na camembert s bielou plesňou, ktorý predáva pod značkami Plesnivec a Encián, oznámila vybudovanie ďalšej veľkej syrárne. Podľa Hospodárskych novín nové prevádzky skupiny pribudnú v Kežmarku. Pôjde o rozšírenie výroby syrov s modrou plesňou Tatranský Rival a Tatranská Niva.

Nová kežmarská syráreň bude stáť 10 miliónov eur a denne spracuje až 80-tisíc litrov mlieka. Syráreň v Senici pritom stojí o dva milióny viac. Celkovo tak v týchto rokoch mliekarenská flotila M. Bobáka zainvestuje do nových výrob až 22 miliónov eur.

Zdroj: TREND.sk

Investíciami reaguje aj na nedávnu krízu s nízkymi cenami mliečnych výrobkov. Počas kríz totiž idú dole s cenou najmä menej opracované výrobky ako napríklad konzumné mlieko. Na syroch sa dá vždy zarobiť viac. Navyše camemberty na Slovensku skupina vyrába ako jediná. V syroch s modrou plesňou si viac konkuruje iba s Levickými mliekarňami. Syry sú pre firmu aj najsilnejším exportným artiklom.

Mimo Kežmarku a Senice vlastní Tami aj mliekareň v Nitre. M. Bobák vo svojich troch mliekarňach ročne spracúva vyše 200 miliónov litrov mlieka a kryje vyše pätiny biznisu s mliekom a mliečnymi výrobkami.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 7
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Podnikanie

Tagy investície, TOP 10 investícií

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.