Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sa darí Agrofertu? Babiš to vidí po svojom, realita je iná

Je evidentné, že výsledky Agrofertu po tom, čo som z neho odišiel do politiky, sú horšie. Nefunguje tak dobre, ako fungoval za mňa. A dúfam, že to všetkým tým mojim neprajníkom urobí len radosť, povedal pre TREND Andrej Babiš. Aj takto chcel ukázať, že na jeho zapojení sa do českej politiky spred štyroch rokov Agrofert neprofituje a skôr mu to škodí.

20.10.2017, 18:15 | Ivan Haluza | © 2017 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

No skutočnosť je taká, že za predvlaňajšok i vlaňajšok Agrofert zarobil dohromady až skoro šestnásť a pol miliardy českých korún, a tak si zaknihoval dva najlepšie za sebou idúce roky v histórii. Navyše počas Babišovho ministrovania slušne podrástol aj majetok Agrofertu. V roku 2014 mal ešte hodnotu 112 miliárd českých korún. Do záveru vlaňajška poskočil o 19 percent na 133 miliárd korún.

Neprehliadnite

Menej dravo – no precíznejšie

A. Babiš agrochemický koncern na čas odložil zo svojho osobného vlastníctva do zvereneckých fondov, ktoré spravujú jeho najvernejší manažéri i právnici. Napriek tomu sa Agrofertu darí a rastie. Čo všetko je za tým, TREND mohol skúšať zisťovať iba v jeho výročných správach a iných účtovných dokladoch.

amotné vedenie Agrofertu totiž týždenníku odkázalo, že mu nielenže k tomu neposkytne rozhovor, ale nebude odpisovať ani na jeho mailom zaslané otázky. S odôvodnením, že idú voľby. A tak aj keď A. Babiš už dlho presviedča, že on s Agrofertom nič nemá, tak jeho politika minimálne komunikatívnosť firmy ovplyvňuje.

Zdroj: TREND.sk

Pochybnosti, že koncernu má pri jeho biznisoch údajne pomáhať aj politika A. Babiša, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Andrej Babiš, Česko

Diskusia (0 reakcií)