Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štátny podnik preplácal fiktívne faktúry firme z kauzy kompa

23.10.2017 | Xénia Makarová | Zuzana Petková

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

22.10.2017 | Bellarmino

Čo nezvládajú zmarxizovať súzovia v Bruseli a čo aj Fico vynecháva, na to sa hodia miestni Stalinovia.
Socializmu sa nezbavíme nikdy, sú neprehlasovateľní.
Občianski aktivisti a nestraníci. Záložný zdroj nadšeného budovateľstva, už nie je nevyhnutné stranícke angažovanie, strany kedysi dávno, v roku 1945 nastolili koncept a ten sa slovne napĺňa, dopĺňa a miestami aj plní. Vlak sa zrýchľuje a nezastavuje, zmenil meno, ale nie smerovanie.
Schvaľujú stratégiu rozvoja na osem rokov, 8 ročný plán, veľké veci, občanov zapájajú do plánovania rozpočtu. Každý je súzom v rámci súzu.
Priznanie, že 30 až 40 percent sú politruci, ideologicky ukotvení, čo odvážne vytýčia smer, ale nie vo vlastnom dome, ale pre všetkých, 30 až 40 percent sú zamestnanci, čo si odrobia bežné úkony a zvyšok sa nehýbe. Čo na tom záleží, však ich neplatí starosta z vlastného, prečo by ich mal vyraziť. Je ľudský, dáva im šancu, možno sa jej chopia, treba odpúšťať a nie zvyšovať nezamestnanosť.

22.10.2017 | Bellarmino

Poslanci posielajú svoje odmeny, aké prenádherné, tunelujú rozpočet a ešte sa chvália, že robia zadarmo. Čo by si bez vás počal svet, úplne by sa zastavil.
Rozdávať z ukradnutého a ešte hvízdať, že vďaka nim deti športujú.
Samosprávy sú brzdou rozvoja, plytvaním a rozkrádaním. Ich zrušenie prinesie efekty a úspory, stratí sa možnosť kradnutia.
Niet obce, niet zlodejov a niet ani slniečkárov, začleňovateľov cigáňov.
Marxisti všade prinášajú politiku, nemajú starosti o zničené cesty alebo hospodárnosť obchodných spoločností, len aby marxistická agenda fungovala na každej úrovni.
Privatizácia ukončí rabovanie, priživovanie sa.
Systémové opatrenia nech si boľševici zavádzajú vo vlastnom boľševickom kruhu, veľký hráč bude vlastniť pol mesta a on sám ho začne zveľaďovať a stvárňovať, vyformuje si ho, boháč nech spravuje súkromné cesty, kto je zvedavý na všetky tie zbytočné reči súdruhov, ako im chýbajú peniaze, ako by vás komunardi chceli viac a stále viac okrádať, aby oni za vaše si kupovali hlasy, aby sa zabetónovali pri koryte naveky.

22.10.2017 | Bellarmino

Privatizovať ulice, budovy. Spoločný majetok, verejný priestor je krycie meno pre komunizmus, naplánovať, že by sa niečo malo a zapojiť občanov, komunitu, teda komunistickú komúnu.
Vyčlenila sa suma a niekto sa pristavil a čosi navrhol, ale súzovia si prajú väčšie zapojenie občanov, nie iba návrh, ale aj sa priamo podieľať na príprave a spustení. Zopakovať budovateľský ošiaľ po vojne, alebo akciu zet.
Zaplatiť výpalné a potom na úkor voľného času zrealizovať vlastné nápady a ešte zvoliť súzov, čo na to prispeli z výpalného. Čo by mohol spraviť aj sám a pre seba, bez iniciatívy mesta, ale súzovia nepustia majetky, takže by ste mali nie pre seba stavať, ale pre mestský socializmus.
Zapojiť sa do týchto komunistických podujatí je úplne škodlivé, vychováva kolektivistov a udržiava ich v stádovitosti a podriadenosti etatizmu. Nie ste spúšťači vlastnej akcie, ale roboši na prospech mesta.
Podľa iniciatívnych marxistov je možné upevniť komunistickú budúcnosť, ak sa objavia na scéne „špičkoví ľudia“ z mimovládok. To je riešenie, iný postup socializmu, nie skĺbenie súkromných podnikov vedľa seba, čo by mohli obklopiť mesto. Oni plánujú, pre nich nie je výhodné sa nechať odstreliť do zabudnutia, pre nich ľudia sú iba voličská sila, surový materiál, Stalinovia v zapadákove majú menej prostriedkov, ale nie menej komunistickej výbavy.
Oni sa nezameriavajú výlučne na možnosti prilepšenia si z obecnej kasy, sú začiatočnícki idealisti, čo veria svojmu zvrátenému poslaniu.
Privatizácia obcí neznemožní zrealizovať ich myšlienky, ak by sa vyskytol záujem medzi obyvateľstvom, ale zároveň ponechá iniciatívu u tých, čo po osožnosti projektu dychtia. Pretrvá sloboda rozhodnutia bez okrádania, bez vnucovanej účasti, samostatných jednotiek, čo sami vedia najlepšie, či niečo vylepšiť, alebo aj nie. Marxisti túžia po moci, je to ich droga, sú závislí na plánovaní prostredia pre druhých, v slobodnej spoločnosti nemajú takéto typy miesto, kde by ubližovali druhým.
Ak sa nariaďuje zhora, tam niet miesta pre slobodu. Môžu sa občania nanajvýš pridať, či namietať, ale územné plánovanie a stavebnú uzáveru nerozboríte ľahko.

23.10.2017 | Koba

človeče čítam tie Vaše príspevky ale nejak by nedochádza... to bude tým pondelkovým ránom... alebo je pán nihilista, čo si budeme navrávať, každý systém sa dá zosmiešnť.
nie je náhodou samospráva zloženým slovom od samostatne spravovať? teda spravovať si veci nám najbližšie? kde inde by sa mal realizovať komunitný systém ak nie v malých územných jednotkách? možno na samote, kde sú dva domy, tam sa hádam nejako dohodnú tí dvaja farmári

23.10.2017 | Koba

...mi nedochádza... (stále je pondelok ráno :-)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.