Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sťahujem sa!

04.11.2017, 10:02 | Mária Gališinová

Po mature som už nevydržala argument „kým budeš pod mojou strechou...“ (všetci vieme pokračovanie). A k tomu to dennodenné bombardovanie otázkami: „Kde si? S kým si? Kedy prídeš?“ Rýchlo som pochopila, že ak chcem žiť podľa vlastných pravidiel, inak ako zmenou bydliska to nepôjde.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Použi rozum

Galisinova bunny

Ha, ale z čoho ten podnájom budem vlastne platiť? Hneď sa začnete upokojovať, že Profesia.sk to istí. Pri mne asi stáli všetci svätí, pretože do troch dní si dokonca robota našla mňa. Jedného pekného rána mi volá milá teta z HR, že či by som pre nich nechcela brigádovať. Seriózna firma, slušná cena na hodinu, ako by som mohla odmietnuť? A tak som po prvýkrát objavila svet korporácií a na vlastnej koži zažila, čo to omieľané slovné spojenie „byť hodený do vody“ znamená. Stály príjem bol vyriešený, hor sa teda do nového domova.

Ten som našla za rekordný čas, prvý inzerát a rovno zásah do čierneho. Zrekonštruovaný štvorizbový byt situovaný desať krokov od práce, cena izby nižšia ako priemerne, no prosto ideál. Šťastná ako blcha som podpísala zmluvu a svoje štyri steny som si začala pomaly zútulňovať. V duchu som si predstavovala, koľko srandy zažijem a ako veľmi sa zblížime s mojimi novými spolubývajúcimi.

Po pár dňoch však naivita opadla a dorazila menšia depka. Naplno som si uvedomila, akým športovým disciplínam zrazu čelím. Varenie, pranie, žehlenie, umývadlo anektované horou špinavých riadov... Síce postavička ako lusk, ale času nad tým strávite od nevidím do nevidím. Nejaký ten mesiac som si zvykala a potom mi to už prišlo úplne normálne.

Po pár dňoch moja naivita opadla a naplno som si uvedomila, akým disciplínam zrazu čelím 

Dospela som teda veľmi rýchlo a za ten pocit slobody to naozaj stálo. Súkromie, voľnosť, upratovanie v intervaloch, aké mi vyhovovali... Jednou vetou, keď to raz zažijete, už by ste o tento komfort nikdy nechceli prísť. Paradoxne, medzi kamarátmi som bola unikát, 99 percent mojich bývalých spolužiakov doteraz žije u rodičov. My bratislavské deti sme už asi raz také, hoci „pôvabný“ svet internátu a vifoniek (vifonky = najrýchlejšie pripravené instatné jedlo, študent kúpi v každej samoobsluhe – pozn. editora) by nás zaiste vzpružil. Bubnovanie o polnoci, diera v stene, vytopená kúpeľka..., na to sa vraj nezabúda.

Autorka (22) je poslucháčkou Filozofickej fakulty UK a rozvíja si kreatívne MG-studio.sk.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 44/2017. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Použi rozum

Tagy Použi rozum

Súvisiace články

Cesta k nezávislosti alebo gympel − miesto, kde kreativita nie je vítaná

Cesta k nezávislosti alebo gympel − miesto, kde kreativita nie je vítaná Cesta k nezávislosti

Názor | Prvé štyri roky na Tomášičke mi pripadali úplne normálne ako na každej škole. Nabifliť sa, dostať jednotku, zresetovať. No v šestnástich mi už začal tento prístup liezť poriadne na nervy

Ako sa naučiť hocijaký cudzí jazyk

Životná výzva alebo nočná mora? Na presun fabriky z Bratislavy do Nitry dostal rok

Predali vlaky. A majú problém

Prešli očistcom, ktorý ich stál polovicu firmy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.