Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Slovensku je veľa firiem a manažérov, ktoré by spoločnosť mala vyznamenávať

15.11.2017, 17:00 | Oliver Brunovský | © 2017 News and Media Holding

Názor | Vážení čitatelia, po roku je nám opäť cťou predstaviť Vám Firmu, Banku, Poisťovňu roka a rebríčky biznisovo najúspešnejších firiem. Tento týždeň v utorok sme im na tradičnej slávnosti TREND Top už po dvadsiaty raz odovzdali výročné ceny TRENDU za mimoriadne podnikateľské výsledky. Biznis komunita si takúto peknú slávnosť zaslúži.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

TREND TOP 2017

komentar Brunovsky Oliver 2017

Pri Firme roka kraľuje dlhoročný líder Eset neohrozene ďalej, je to už jeho piaty titul. Aj Poisťovňou roka je minuloročný víťaz Poisťovňa Slovenskej sporiteľne. Medzi bankami však nastal – ako už viackrát v histórii – posun a po šiestich víťazstvách Slovenskej sporiteľne (piatich v rade) sa na trón s tesným náskokom vracia VÚB. Podobne zaujímavý súboj sa odohral aj medzi manažérmi a investormi. Manažérom roka sa stal Václav Mika a Investorom roka Matador Group.

Tohto roku sme sa navyše, vďaka partnerom zo spoločnosti BMB Leitner, rozhodli udeliť ďalšiu novú cenu – Daňovník roka. Možno si ešte pamätáte, pred pár rokmi sme mali titulku TRENDU, ako ministrovi financií Petrovi Kažimírovi odvšadiaľ tieklo z vedierka. Bola vtipná, tak som ju zväčšenú odniesol pánovi ministrovi do jeho kancelárie s tým, že mu držíme palce, aby diery vo vedierku úspešne poupchával. Veľa sa mu podarilo a o mnohom sme aj písali. Na mohutné úniky najmä DPH však už poukazuje aj Európska komisia, tak verme, že sa tie karusely, ktoré nemajú nič spoločné so slušným biznisom, podarí zastaviť.

Neprehliadnite

My sme zároveň za pozitívne motivácie, a práve preto chceme poukázať na tých, ktorí to pomyselné vedierko s daňami najstatočnejšie a najvytrvalejšie plnia. V každej krajine sú firmy, ktoré optimalizujú, koľko sa len dá, a potom sú firmy, ktoré vyznávajú aj vyšší podnikateľský étos a zaželajú si pri tom, aby štát s ich daňami nakladal iba zodpovedne. Práve na tie najzodpovednejšie chceme poukázať. A zároveň budeme pripomínať, že biznis je v tomto smere pre štát nenahraditeľný a má o to väčšie právo žiadať, aby štát na seriózne podnikanie vytváral zodpovedajúce podmienky.

Pri vyhodnocovaní najúspešnejších firiem a manažérov cítiť vo vyzdobenej sále tradične veľké napätie. Sme veľmi hrdí na to, že najlepší túžia po ocenení TRENDU. Biznis je súťaživý a je to tak dobre. Chceme byť najlepší, pretože svet nespí a my potrebujeme byť každý rok lepší. Len je nám ľúto, že na najvyšších priečkach je vždy málo miesta. Na Slovensku je totiž veľmi veľa firiem a manažérov, ktoré by spoločnosť mala vyznamenávať.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 46/2017. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP 2017

Tagy Banka roka, Firma roka, Investor roka 2017, Manažér roka 2017, Názory, TREND TOP

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.