Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čas na výrazné inovácie v správe majetku najbohatších klientov

Slabé výnosy z finančných produktov nabádajú na prehodnotenie stratégií nielen privátnych klientov, ale aj bankárov. A to nielen tých domácich, ale aj ich dlhšie fungujúcich západoeurópskych kolegov. Podľa viacerých štúdií bude potrebné, aby banky svoje privátne služby výrazne zmenili. Pre klientov to môže byť šanca, ako zarobiť viac, ale musia byť pozornejší k ponuke bánk a hlavne k poplatkom.

29.11.2017, 09:07 | Xénia Makarová | © 2017 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Ako upozornila správa konzultačnej spoločnosti McKinsey, ziskovosť západoeurópskych privátnych bánk klesla vlani prvýkrát od prevalenia finančnej krízy. Správu zverejnila spoločnosť tento rok v septembri. Dôvody poklesu ziskovosti vidí McKinsey dva: nízky nárast aktív pod správou privátnych bankárov, ako aj pokles marží. Banky nestihli úsporami vo vlastných radoch dostatočne vykompenzovať výrazný prepad vo výnosoch. A pri zohľadnení všetkých trhových trendov, ktorým musia služby pre top klientov aktuálne čeliť, len okrajové zlepšenia nebudú stačiť.

Zo všetkých strán

Z odporúčaní McKinsey, kam majú privátne banky smerovať transformáciu, možno pre klientov odčítať dobrú správu v posilňovaní viackanálovej ponuky. Najbonitnejšia klientela by mala mať prístup k čo najväčšej škále služieb cez rôzne kanály – pobočku, počítač, smartfón. Spohodlní jej to každodenný život. Produkty by tiež mali byť čo najjednoduchšie nadizajnované. Trendy zo západoeurópskych privátnych bánk sa na Slovensko dostávajú napríklad prostredníctvom ich dcérskych bánk.

Neprehliadnite

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Diskusia (0 reakcií)