Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Huawei Mate 10 Pro: Jedno prekvapenie za druhým

03.12.2017, 10:07 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Už nejaký rok-dva sa môže Huawei so spokojným svedomím brať ako top hráč na poli smartfónov. A to hlavne high-endových smartfónov. Podobne aj Mate 10 Pro nie je žiadny kúsok len do počtu. Výbavou a kvalitou spracovanie či fotografovania sa zaradil bok po boku ku Galaxy S8+ či LG V30. Ma s nimi spoločné aj to, že je to prvý mobil z ponuky Huawei s takzvaným bezrámčekovým dizajnom. Tento prechod mohol znamenať risk. Mate 10 Pro však prekvapil.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Huawei má v budovaní svojho portfólia top mobilov podobnú stratégiu ako Samsung. Najprv je to klasická vlajková loď nabitá funkciami. Takže napríklad tento rok Galaxy S8 a Huawei P10, respektíve ich rovnako vybavený, ale rozmernejší súrodenec S8+ a P10 Plus.

Po pár mesiacoch tieto značky uvedú ešte o niečo vybavenejší kúsok pre tých najnáročnejších. Možno by sa dali označovať ako biznisové vlajkové lode. Takže to bol nedávno Note 8 a Huawei v októbri zas ukázal Mate 10 Pro (a tiež Mate 10). Oplatí sa teda prejsť z P10, prípadne mu dať prednosť pred konkurentmi od LG alebo Samsungu?

Neprehliadnite

Spracovanie na jednotku

Je jasné, že univerzálne objektívna odpoveď na túto otázku nejestvuje. No určite platí, že Mate 10 Pro stojí za seriózne zváženie pri výbere prémiového smartfónu. Podrobné zváženie, pretože trochu klame telom. Dizajn by sa dal označiť za trochu diétny. Pre niekoho to môže byť, naopak, bonus.

Mate 10 Pro si určite nezakladá na nejakých výrazných dizajnových prvkoch a je to súmerná sklenená tablička s kovovým rámom a súmerným usporiadaním prvkov. Perfektné továrenské spracovanie asi nie je žiadnym prekvapením. Na desatinu milimetra lícuje slot na dve SIM karty na ľavej hrane aj pevné a ľahko nahmatateľné tlačidlá na vypnutie a zmenu hlasitosti na opačnej strane.

Zdroj: Huawei

Displej zabral skoro celú plochu mobilu, takže tam ostalo miesto len pre prednú kameru, mriežku reproduktora a pár senzorov. Okrúhla čítačka odtlačkov sa presunula do stredu hornej tretiny zadného krytu. Súmerne nad ňou sú objektívy duálneho fotoaparátu a vedľa blesk a senzory na ostrenie. Objektívy vystupujú z tela asi jeden milimeter. Ale majú pomerne ostrú hranu, takže s nejakým krytom to bude lepšie. Jeden bežný priehľadný je aj priamo v balení.

Spodná hrana obsahuje USB-C a mriežku druhého reproduktora, hore je zas pomerne raritný infračervený senzor na ovládanie domácej elektroniky. Drobnosť, ale určite sa takmer každému skôr alebo neskôr zíde.

Mate 10 Pro sa v ruke drží pohodlne, aj keď šmýkaniu sa nevyhne. S rozmermi by nemal mať nikto problém. Aj napriek veľkému displeju patria celkové rozmery v danom segmente k najmenším. Ak by sa niekomu aj tak ovládal jednou rukou komplikovane, mobil podporuje zmenšenie obrazovky jednoduchých gestom. Stačí potiahnuť prstom po časti s hlavnými tlačidlami na dolnej hrane displeja. Potešilo aj to, že Huawei sa konečne pustil do konštrukcií odolných voči vode a prachu. Mate 10 Pro disponuje certifikátom IP67.

Zdroj: Huawei

Nevšedný, ale kvalitný displej

Huawei sa rozhodol pre nie úplne bežný

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Android, Huawei, test

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.