Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Realitný trh

Základnými cieľmi bola profesionalizácia, kooperácia a konsolidácia realitného trhu. Prvé roky našej existencie boli podriadené potrebou vzdelávať sa v oblasti realitnej činnosti.

29.11.2017, 09:48 | Ján Palenčár

  • Tlačiť
  • 0

Bohatá história

Ján Palenčár

Jan Palencar

Dvadsaťpäť rokov oslavuje tento rok Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska (NARKS). Založená je v roku 1992, keď vznikali mnohé významné stavovské organizácie. Základnými cieľmi bola profesionalizácia, kooperácia a konsolidácia realitného trhu. Prvé roky našej existencie boli podriadené potrebou vzdelávať sa v oblasti realitnej činnosti. Prostredníctvom partnerov zo zahraničia (predovšetkým organizácií ako NAR, FIABCI) sme získavali vzácne informácie o fungovaní realitných kancelárií vo vyspelých ekonomikách. NARKS vyškolil viac ako osemnásťtisíc realitných odborníkov, čo pozitívne prispelo k formovaniu realitného trhu.

Dôležitým medzníkom bola aj nami iniciovaná zmena živnostenského zákona. Súvisiacim krokom bola NARKS-om zabezpečená implementácia európskej normy (STN 15733) služby realitných maklérov. V roku 2001 sme ako spoluautori a spolumajitelia priniesli na trh prvý relevantný realitný portál Reality.sk. S nim súviseli ďalšie naše projekty ako Cenové mapy nehnuteľností (www.cmn.sk), z ktorých doteraz získava informácie Národná banka Slovenska, ale aj množstvo ďalších subjektov, prípadne Index realitného zdravia www.realitnyindex.sk.

Nedá mi nespomenúť aj ďalšie projekty, ako je Garančný fond či organizovanie prvej a opakovane najväčšej odbornej konferencie realitných sprostredkovateľov. V minulosti sme organizovali aj veľtrh SlovReal INVEST.

Bohatá história sprevádzaná úspešnými projektmi je dôkazom, že svoju prácu vykonávame zodpovedne. Naša snaha o profesionalizáciu a konsolidáciu trhu má veľký zmysel a zároveň naše lídersvo na trhu realitných sprostredkovateľov nám ukladá veľkú zodpovednosť voči spoločnosti, verejnosti či klientom, aby sme v nej pokračovali s plným nasadením a prijímali nové výzvy.

Ceny bytov a domov na Slovensku 1/6
(eur/m2)
Ceny bytov a domov na Slovensku 1/6
PRAMEŇ: Národná banka Slovenska

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)