Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Škola nie je všetko

02.12.2017, 10:02 | Mária Gališinová

No super, je tu maturitný ročník a ja stále netuším, kto som, čo chcem a v čom som dobrá. Ale hlavne že ovládam názvoslovie 3,5-bis(chlórmetyl)heptánu, z fleku odrecitujem pôdne typy strednej Európy a v básni od Feldeka nájdem kalambúr aj s epanastrofou.

 • Tlačiť
 • 7

Rubrika

Použi rozum

Termín odovzdania prihlášok na výšku sa však blížil. Volila som teda cestu koníčkov: kreslenie, fotografovanie, písanie.. až som zrazu na Googli objavila pojem marketingová komunikácia. Bum! Amorov šíp priamo do hrude. Čím viac som si o nej čítala, tým viac mi srdce plesalo od radosti. Mala som jasno!

„Marteking?! Dievča moje, radšej si mala ísť za zubárku.“ Hej no, dedko to ani vysloviť poriadne nevedel. Ja sama som bola plná očakávaní, do čoho vlastne idem.

V domnení, že súkromná škola bude omnoho kvalitnejšia, som sa prihlásila na Akadémiu médií – odbornú vysokú školu mediálnej a marketingovej komunikácie v Bratislave. Netrvalo dlho, kým som zistila, že kvalita výučby tohto zamerania je na Slovensku celoplošne veľmi nízka, čo ma skutočne mrzelo, keďže štúdium ma nesmierne bavilo.

Ale čo už, dobrý marketér sa aj tak rodí v teréne, a tak som sa namiesto poflakovania venovala zbieraniu skúseností v praxi. Arťák, copýk, stáž, súťaž, reklamná agentúra, marketingové oddelenie, festival reklamy... všetky tieto predtým nepoznané slová zrazu nadobudli význam, stala som sa ich súčasťou. Ocitla som sa v novom svete, ktorý mi poskytoval vrchol mojej Maslowovej pyramídy – sebarealizáciu a naplnenie vlastného potenciálu.

Zo strany školy však prišla riadna facka. Vedenie ju doslova vytunelovalo, inšpekcia jej odňala akreditáciu a majiteľ priestorov nás odpojil od elektriny. Väčšina učiteľov nebola riadne vyplatená a meno Akadémia médií sa prepieralo v každom bulvárnom plátku. Priznám sa, nebolo mi všetko jedno, tri roky štúdia za sebou, záverečná práca rozpísaná a... a ja som nemala chuť začínať odznova.

Našťastie, aj vďaka iniciatíve profesorov sa nám bakalársky stupeň podarilo oficiálne (aj „slávnostne“) ukončiť.

Vtipné je, že ma táto negatívna skúsenosť neodradila a pokračovala som v tom istom odbore magisterským štúdiom na Univerzite Komenského. Jedným z motivačných faktorov bola určite aj zvedavosť, ako to na takej štátnej, že vraj prestížnej vysokej škole vyzerá.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 48/2017. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 7

Rubrika Použi rozum

Tagy Použi rozum

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.