Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií na Slovensku

06.12.2017, 06:07 | Ivan Haluza | © 2017 News and Media Holding

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných v novembri

 • Tlačiť
 • 5

Rubrika

Podnikanie

Piatou automobilkou môže byť čínsky Zhi Dou

Investor: čínska automobilka Zhi Dou
Lokalita: východné Slovensko
Investícia: 400 miliónov eur
Zámer: nová automobilka na elektromobily pre 500 zamestnancov

Po Volkswagene, PSA Peugeot Citroën, Kii a Jaguar Land Roveri môže prísť na Slovensko piata automobilka. Vyrásť by mohla na východe, kde žiadny výrobca automobilov nesídli.

Tento scenár priniesol Nový Čas aj Hospodárske noviny s tým, že na Slovensko by mohol prísť čínsky producent elektromobilov Zhi Dou, ktorý tak ako švédske Volvo patrí pod čínsky holding Zhejiang Geely.

Zdroj: TERND.sk

Zhi Dou si chce postaviť novú výrobnú základňu pre európsky trh. Slovensko však nie je jediným možným cieľom. V hre je viacero krajín. Zástupcovia čínskej automobilky denníky informovali, že aktuálne uvažujú mimo Slovenska aj o Slovinsku, Poľsku, Maďarsku a Rumunsku. A tiež jasne uviedli, že v prípade Slovenska by uvažovali o východnej časti jeho územia.

„Východné Slovensko má zaujímavé priemyselné parky, ktoré disponujú dobrou infraštruktúrou a taktiež sú tam umiestnené viaceré firmy, ktoré by sa mohli stať potenciálnymi dodávateľmi dielcov a materiálov,“ povedal Hospodárskym novinám Branislav Kocper, konateľ spoločnosti Zhi Dou Slovensko, ktorá u nás automobily čínskej značky aj predáva.

Zhi Dou sa doma v Číne zameriava hlavne na výrobu malých mestských áut na elektrický pohon. Na elektromobiloch chce postaviť aj svoju novú stredoeurópsku fabriku.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 7
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • 5

Rubrika Podnikanie

Tagy TOP 10 investícií

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.