Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vycvičil ich socializmus, dnes sú najväčším výrobcom trafostaníc

05.12.2017 | Tomáš Nejedlý

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

05.12.2017 | Franto123

Pamätám si, keď ste podobne ospevovali rodinnú firmu Galan-ovcov.

05.12.2017 | BrunoBruno

A co tym chces povedat? Ved clanok opisuje uspesny pribeh v nejakom case. Nie je vestbou do budúcnosti.

05.12.2017 | Ze2

Mozno tym chcel tvoj predpisatel naznacit, ze clanok je trochu nekriticky. Trend by nemal byt ruzova kniznica.

05.12.2017 | Truhlik999

Mozno ano, ale v sucasnej dobe vidiet lokalnu uspesnu firmu s realnymi zamestnancami je rarita.
Preto treba o takych pribehoch stale pisat a ukazovat, ze to ide.

Za mna palec hore, a buducnost ukaze, ako budu dalej fungovat - zaujimavy je hlavne in-sourcing, ktory presadzuju..

05.12.2017 | Andrej_sk

No ale toto je o tom, co oni o sebe hovoria. Taky maly PR clanok, ktory mi ale nie je proti srsti, lebo si rad precitam o lokalnych firmickach a firmach, ktore skutocne nieco tvoria alebo vymysleli zaujimavu sluzbu, lebo inak sa o nich tazko dozviem. Trafostanicu som zatial nekupoval.

Vypichuju sa tu Galanovci - v USA, kde je biznis najdravejsi, je bezne skrachovat a zacat v inom. Keby boli Galanovci amici, uz davno to zavru, este predtym ako zacali narastat dlhy a uz davno mohli podnikat v niecom inom. Ale chapem - ich prvy rodinny biznis, drzali sa zubami nechtami.

Je dobre aby aj siroka verejnost vedela, aby sme sa konecne zbavili vnimania podnikatela ako meciarovskeho spriaznenca vo farebnom saku a strakatej kravate, ktory mina nakradnute.

05.12.2017 | Truhlik999

tito nebudu zli - podla info z webu maju osobne naklady cez 1000€ na hlavu, co nie je zle na sk firmu.

Takze sa zda, ze dokazu aj ludi zaplatit.

Takze dalsi palec hore.

05.12.2017 | LPB

Cez 1000 na hlavu nie je veľa.
Napriek tomu článok sa mi páčil a držím im palce.

05.12.2017 | Tomáš Nejedlý

Pekný deň, ďakujem za reakcie. TREND sa systematicky snaží upozorňovať na prešľapy politikov, venujeme sa kauzám a témam, ktoré spoločnosť trápia. Aby sme neprinášali len negatívny obsah a kritiku, v seriáli o rodinných firmách sa snažíme zamerať skôr na úspechy domácich firiem a priniesť čitateľom inšpiráciu, optimizmus a pozitívnu energiu. Nie je cieľom hľadať chyby týchto firiem, aj keď by sa určite našli, nikto nie je dokonalý. Myslím, že v prípade Haramiovcov ide o firmu, o ktorej je možné písať pozitívne s čistým svedomím.

06.12.2017 | LuLiZaja

Je dobré povzbudzovať a písať, ako sa to dá.. a nie ako klasická slovenská nátura - ako sa to nedá...a lamentovačky.. A to, že napr. Galanovci padli.. je úplne normál.. človek občas padne a musí sa pozbierať a ísť ďalej.. - keď aj niekde inde..

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.