Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zabudnite na diaľnice. Prioritou majú byť malé obchvaty a cesty prvej triedy

04.12.2017 | Katarína Ragáčová

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

04.12.2017 | snipiba81

Kým bude robená cenotvorba na takéto projekty formou "koľko mi na to vieš uvoľniť prostriedkov a ja ti poviem, koľko nám z toho zostane", tak sa nikdy ničoho nedočkáme, pretože súťaže a verejné obstarávania v tomto smere nikdy nič nevyriešia, pretože aj najnižšia "vysúťažená" suma je tak značne prepálená, že sa zahojí 10 potomkov jak zadávateľa, tak dodávateľa... Ak budú súťažiť vo verj. obstarávaniach firmy, ktoré majú akékoľvek prepojenia na úst. činiteľov, nikdy nebude obstarávanie transparentné

05.12.2017 | Brano L.

Neviem, ale viem, že v Čechách aj Poľsku ide na opravu ciest I.triedy rádovo iné peniaze. Aj využívajú EU fondy o niečo efektívnejšie. Skôr to bude tým, kto je hore. My Slováci sme v tom majstri.

04.12.2017 | bluehen

Predovsetkym model aky zaviedla EK pred 15 rokmi (ze lokalnym politikom da eura aby ich minuli) sa ukazal a uz davno ako neucinny zmenit zabehnutu prax viacmenej vsade vo vych. Europe. Planovanie, vystavba, spoplatnovanie europskej siete dialnic mala byt agenda EK, nie nechat ju na jednotlivych krajinach.

04.12.2017 | Bellarmino

Nespokojnosť východu sa vzniesla do vyššieho štádia komunizmu. Centrálne riadenie a rozhodovanie by malo priniesť vyššiu efektivitu. Vzývajú Brusel, pretože bez neho sa nedočkajú sľubovaného cestného labyrinthu. Čo keby ste aspoň na sekundu prestali premýšľať ako komunisti a práve preto zavrhli akékoľvek štátne plánovanie, štátnu výstavbu, komunistickú agendu EK?
Odkiaľ majú peniaze EK? Ukradli, čo iné? Bežíte od domu k domu a hľadáte plniteľov sľubov, ale vždy za cudzie. Nakradnutie ako samozrejmosť, ale druhotné kradnutie z nakradnutého by už bolo rozbíjaním sľubovaného, teda narúša vaše túžby.
Všetko treba sprivatizovať a cesty nech stavajú tí, ktorí by začuli dopyt po stavaní. Alebo by prestavali existujúce a možno by sa aj ďalší pridali.

05.12.2017 | bluehen

Ovela ucinnejsi system pak/protivah, vacsi rozsah, vsade v civ. svete tak stavaju len v eu musi kazdy na svojom piesocku, ostatnemu nerozumiem

04.12.2017 | Niless

Otazka znie, dokaze statny uradnik s politikom za chrbtom obstarat stavbu cesty aby nebol pod tlakom korupcie?
Ak na toto da niekto kladnu odpoved potom sa mozeme bavit o tom ake opatrenia este zaviest na poteiranie korupcie. V sucasnosti nepoznam ziaden nastroj ako toto riesit iba ak cesty spoplatnit a vyberat koncesie na vystavbu a udrziavanie cesty na viac rokov. Tam firmy kedze budu chciet postavit cestu lacno ale nie tak lacno aby mali vysoke naklady na udrzbu tak zrejme to budu robit najoptimalnejsie. Ze to stoji vela? a v porovnani s cim? s poskodenymi barakmi? mrtvolami na cestach? zapchami?
Predstavme si jednu vec, na vrchol politiky sa dostanete az ked vleziete podstatnym ludom do zadku, ktori budu potrebovat nejake odplaty za Vasu funkciu, takze aj keby clovek akokolvek chcel nema sancu vo funkcii odolat tlaku korupcie, lebo ho bud zosadia, zdiskredituju alebo upracu z cesty. Bohuzial sme prilis dlho boli a sme prilis blizko aby sa nam vyhli rusko-balkansko-talianske maniere mafie.

04.12.2017 | Bellarmino

Korupcia je sprievodný jav etatizmu. Ak sa dehonestuje ako maniere mafie na istom priestore, čím sa vyvoláva zdanie, že niekde v Belgicku sa s ňou nestretli, o čom by to svedčilo?
Že napríklad vo Švajčiarsku sú mimoriadne úctiví a iba ukradnú občanom ich zárobky a zisky, ale nekradnú z nakradnutého?
Koniec korupcie nastane s koncom etatizmu, kto platí výpalné, nie je ochotný sa tomu vyhnúť, podporuje korupciu. Čím viac komunistická vláda môže získať, tým viac môže nakradnúť.
Platy učiteľov nie sú korupčným jednaním? Dotácie tiež nie?
Riešenie je súkromná cesta zaplatená výlučne súkromnými staviteľmi, bez financovania z vlády. Pokiaľ vláda niečo plánuje, obstaráva, objednáva, vždy sa balík rozkradne, alebo vyplytvá.

04.12.2017 | Truhlik999

!as pravdu, ale jwe to utopia.

Dopadlo by to ako v afrike.

Par vychcanychsedlakov sa vozi na ferari, po rozmrd cestach a nemaju s tym problem.

U nas sa k tomu uz blizime

05.12.2017 | handlovčan

Len si spomenme kdo riadil min.dopravy Vážny,Počiatek,Stromček,Erség-všetko skutočne odborníci na dopravu:Jeden väčší babrák ako druhý:Takže je to vlastne zázrak,že sem tam nejaký dielik dialníc a rýchlociest sa podarí horkotažko postaviť.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.