Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo čaká slovenský automotive? Výrazný rast platov a nejasné investície

31.12.2017 | Lukáš Kvašňák

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

31.12.2017 | @@@

nedostatok zamestnancov neexistuje ...existuju len zle pracovne podmienky ktore vyhaňaju ludi z prace potom zvyšok je už len nezmyselne nariekanie manažerov alebo podnikatelov ktorym plat na vykoristovanie ludi prestal fungovať tak namiesto zlešpenie pracovnych podmienok nariekaju v mediach aby štat sem pustil srbov a ukrajincov ako novych otrokov na vykoristovanie :D

31.12.2017 | Truhlik999

Jj, lepsie mzdy treba.

Skutočne je v 21 storočí zivot na ubytovni v poriadku?

Kedy automobilky postavia byty a občiansku vybavenosť pre zamestnancov?

Fico mal možnosť ludom lepšiť pomery, ale nic neurobil, len sa zľakol :)

31.12.2017 | @@@

nato aby štat staval byty som v diskusiach pisal už za vlady dzurindu ale tak ako vtedy tak aj dnes to všetci ignoruju vraj trh všetko vyrieši tak tu maju trh nech rieši ale nie tak že dotiahnem srbov a ukrajincov lebo som sa roky predtym na všetko vyj...l čiže na tie byty aj lepšie pracovne podmienky a teraz opať chcem len vyj.bať z trhom ako to dnes zamestnavatelia chcu robiť natahanim srbov a ukrajincov nech si zožeru čo navarili :P

02.01.2018 | Laborec

Trh rieši - alé cenotvorbu bežných tovarov. Ľudia nie sú tovar.

31.12.2017 | salamoon

slovensky automotive to znie podobne ako slovenska Kia.. ani v automotive nemame nic, len rekordny pocet vyrobenych (cudzich) aut na pocet obyv., s rekordnou produktivitou..

02.01.2018 | Laborec

Keby postavili závod aspoň v okolí Ružomberka, či B. Bystrice nemuseli by sem voziť Srbov.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.