Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

O míľnikoch a majákoch

13.12.2017, 09:54 | Oliver Brunovský | © 2017 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

komentar Brunovsky Oliver 2017

Keď sa na rozhraní rokov človek za sebou obzrie, mal by vidieť cestu, ktorá dáva zmysel. Nemusí to byť priama línia. Málokto z nás má ten dar (a zároveň šťastie) kráčať priamo, bez krokov nesprávnym smerom a bez príliš dlhých zastavení. Dôležité je mať cieľ, vytrvalo sa k nemu približovať a využiť všetok svoj potenciál i potenciál súputnikov na maximum.

Príloha Míľniky, ktorú v tomto čase tradične pripravujeme, má ukazovať kúsok takej cesty. Pretože to, čo platí pre človeka, platí rovnako aj pre firmy, ktoré niekto zriadil, aby vytvárali produkty a služby a generovali tým hodnoty. Málokto si uvedomuje, že len na Slovensku sú ich státisíce. Osobne by ma však veľmi zaujímalo, v koľkých z nich si ich zakladatelia urobili na začiatku ono povinné učebnicové cvičenie o misii a vízii.

Možno si poviete, že to už predsa vyšlo z módy. Že učebnice a príručky o zmysluplnom podnikaní sú jeden svet, no za ním sa k nim prikradla každodenná pažravá realita. Každý deň sa predsa v biznise trápime oveľa prozaickejšími vecami, vyplňujeme hlásenia, štatistiky, snažíme sa prekľučkovať spleťou paragrafov, platíme dane, poplatky, tí menej opatrní aj kadejaké pokuty a sankcie. A trápime sa s ľuďmi, či už vo vlastných tímoch, alebo v úlohe našich zákazníkov. Takže toho máme neraz plnú fajku.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Extra míľniky v podnikaní

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.