Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vo štvorke, ale osamelé
: len Slovensko bude mať šancu byť hlbšie v EÚ

28.12.2017 | Marián Leško

Diskusia (29 reakcií) Pravidlá diskusie

28.12.2017 | Sorry jako!!!

yess, hlbšie v anále a závislejšou kolóniou.

28.12.2017 | muchomuurka

Akoby malá proexportne orientovaná ekonomika mohla byť nezávislá. To by musela ufujazdiť na nejakom "svojom" štvorkolesáči do vesmíru a tam si notovať ako na ňu nik nič nemôže, iste by jej to vydržalo až do súdneho dňa. Osobne budem radšej v pozadí západu než východu odkiaľ zatiaľ historicky prišli len samé lakocinky či priateľstvá na večné časy vykvitli v nevídanú ekonomickú i duševnú prosperitu bývalých satelitov. Práci česť a robote pokoj. Príjemné sviatky prajem.

28.12.2017 | martin33

Slobodny obchod uz mame aj teraz, co dalsieho, okrem straty suverenity, ziskame v tom "jadre" ?
Socialno-inzinierske "vymozenosti" typu "pozriem sa trochu dlhsie na zenu a uz ju sexualne obtazujem" k zivotu netreba.

29.12.2017 | Sorry jako!!!

"Osobne budem radšej v pozadí západu než východu" ....správne chápem o aké pozadie ide? :-).
No čo už s tebou. Niekto si cení slobodu a niekto rád do análov lezie.

28.12.2017 | Bellarmino

Nič ako proexportná ekonomika nejestvuje, to je iba výraz komunistického účtovníctva, že aká je bilancia vývozu a presúvania tovaru. Dokonca už ani nie súkromná ekonomika, alebo iba jednotlivá firma. Pretože je zregulovaná, utláčaná, okrádaná a teda vlastne štátna, ale predovšetkým využívaná ideologicky, že pokiaľ nebudete súhlasiť politicky, nepreniknete na "trhy" ani ekonomicky.
Komunisti na "západe" hovoria o ekonomike, pretože ju cicajú a sami nič nevyrábajú, iba vydierajú, čo isteže komunistom za ohradou vyhovuje, pretože oni sami 40 rokov dirigovali a naberali skúsenosti, takže sa vedia zorientovať.

28.12.2017 | bozsky

budeme tak hlboko v EU, az nam nebudu vidiet ani paty...

28.12.2017 | martin33

Presne tak, tato pesnicka od Ine Kafe je nadcasova:

"Stojíme na prahu do novej Európy
Očistime si nohy a vystrime ruky
Hlboký nádych lezieme zas do inej
Ani do nemeckej, maďarskej či ruskej,
Lezieme do riti originál európskej
Hoďte nám kosti, my budeme povďační."

28.12.2017 | Sorry jako!!!

a tu je to aj pekne zašifrované pod takými frázami, že som sa skoro z toho p o s r a l.
https://komunita.pr...
+ k tomu špeciálna edícia
https://komunita.pr...

28.12.2017 | Bellarmino

Pre boľševikov ako Leško, Fico a plejáda ďalších je typické vyskákať pri ťažkostiach na vhodnejší terén. Ideológiu mali skvelú, ale ľudia ju nepochopili, ale tentoraz im to určite vyjde, nasledujte ich kroky, pretože ich starosti a neúspechy sú aj vašimi starosťami a neúspechmi. 1 komunizmus v Moskve sa zranil, vykrvácal, preto hľadajú ideologické kariéry vo vztýčenejšom prostredí. Boľševik je ako bývalý černoch, vždy červený a charakterne dehonestuje tých, ktorých opustil.
Boľševici z východu sa ľahko adaptovali, pretože aj na tom "západe" v miernejšom pásme vybudovali úspešnejší socializmus. Vraj východ a západ, čo sú to za komunistické kordy. Existujú jednotlivci, čo podnikajú a potom sú vlády, čo budujú raj na Zemi, socializmus a komunizmus za prostriedky, čo nakradli podnikateľom. Ak niekto obdivuje "západ", tým iba ukazuje, že je komunistom. Že je infiltrátorom východnej sorty komunizmu do tej podarenejšej na "západe". Azda sa oni pridávajú k tomu bájnemu "západu", že by chceli napodobňovať podnikateľské úspechy? Vôbec nie, sú nadšení mocou, ktorú dobyl komunizmus na "západe" a popritom nezruinoval úplne hospodárstvo.
Ideologický komunizmus by bez zázemia súkromného priemyslu nebol dosiahol toľké úspechy, a čím viac regulácie, tým ohromnejšia moc, ktorú nadobudol. Komunisti z východu zničili aj to, čo sa nedalo, ale oni bez hanby opäť pokračujú až do úplného zničenia sveta. Ich nezadrží nič.

28.12.2017 | PaloK

Hlbšie v žumpe byť,
To je Leškov vinš.
Pre Bruttsell zhniť,
Das wenigmensch.

29.12.2017 | mba

Mam otazky na vsetkych diskutujucich "zumparov": aku ma Slovensko realnu alternativu oproti EU?! Rusko s ich rezimom?! Co by sme pre Rusov robili?! Zaplatili by nam za tovar?! Kto by nas ochranil pred pripadnym agresorom?! My sami, co nemame ziadnu armadu a nie sme nauceni za nic bojovat, nieto este zomierat?!

Ci sa to niekomu paci, alebo nie, od Nemcov i Francuzov sa mame co ucit a evidentne je tam toho v oblasti spravy veci verejnych a ekonomie historicky preukazatelne viac ako na Vychod od nas. Rusi dvakrat vyhrali vojnu, mali satelity, Nemci dvakrat vojnu totalne prehrali, napriek tomu su dnes motorom unie, tak kto to vie preukazatelne lepsie?!

Slovensko si izolaciu vyskusalo za Meciara a jedine co nam v tej dobe rozkvitlo bola mafia, s nasledkami dodnes.

29.12.2017 | bozsky

Vzdy je alternativa. Realna alternativa je colna unia. Nic viac nam netreba. To len ty nevidis viac, nez ciernobiele, no su miliony odtienov medzi tym.

Toto strasenie "agresorom" tu bolo uz za komunizmu. Vlastne EU ma velmi vela prejavov podobnych komunistom.

29.12.2017 | bozsky

Btw chod sa pozriet do Grecka, kam ich tato "nie je alternativa" dohnala.

Obrovska nezamestnanost mladych. Nemoznost robit menove reformy nakolko maju €. Tisice migrantov okupujucich ulice a olympijsky areal... Krasna reportaz bola urobena Timom Poolom, ktory spovedal mladych a ti mu povedali, ze prace niet, navyse migranti vytrhali stromy na namesti a urobili velku vatru, lebo to je ich zvyk oslavovat.

Tu z pokoja Slovenska si drviva vacsina mysli podobne chumajoviny ako ty. Nie je alternativa. Podobne dokazal fungovat komunizmus aj u nas, lebo vacsina si nedokazala predstavit alternativu. Ich mozog to nechcel akceptovat, lebo lepsie je zit v sladkom klamstve, nez trpkej realite. A ta trpka realita sa ukazuje dennodenne. 50% rozpoctu EU ide na dotacie polnohospodarom. Do minimalne 2020 maju zapadni polnohospodari (povodnych 15 krajin EU) o 40% vyssie dotacie, nez my. Chcu to predlzit do 2028. Ked sa stahovali agentury z Londyna a Bratislava mala sancu, vyhral Amsterdam napriek tomu, ze nesplnal zakladnu podmienku pripravenosti budovy ku dnu stahovania!
Od nich sa mozeme naucit hlavne to, ze nas povazuju stale za menejcennych.

Nemecko nie je svojpravny stat. Slobodu vymenili za peniaze. Dnes, ked maju na zakladnach po zapadnej EU rozmiestnene atomove bomby, ktore kontroluje TRUMP, sa citis bezpecne? Skus si k sebe nastahovat granat a daj kontrolu nad nim nejakemu sialencovi. Budes sa citit bezpecne?

https://news.vice.c...

29.12.2017 | Sorry jako!!!

+

29.12.2017 | LPB

+

29.12.2017 | martin33

Alternativou je EHS, teda tak ako zapadna Europa fungovala v 80. rokoch.

29.12.2017 | Roman Kanala

Absolútny súhlas. EHS pred Maastrichtom nemala chýb. Bol to klub gentlemanov, ktorí sú si rovní a vzájomne sa rešpektujú. Ale na prijatie nových členov na východe, a na zjednotenie Nemecka sa Frúzi pozerali veľmi nevrlo a nevraživo. Kohl chcel zjednotenie Nemecka tak veľmi, že mu vnútili euro hrubým vydieraním. Kohl by bol popustil aj viac, keby boli Frúzi pritlačili. A staré kolonialistické reflexy nepustia: nové členské štáty museli byť podmanené a podriadené.

Odvtedy sa datuje opakované nutkanie použiť hrubú silu, vydieranie, surové presadzovanie francúzskych záujmov, aj keby fúriky z neba padali. Na menšie členské krajiny, na Švajčiarov, na Britániu, na uchádzačov o členstvo.

29.12.2017 | Mikuláš Hrubiško

Nie je v záujme Slovenska byť v jadre. Naopak v našom záujme je teraz spolupracovať s ma´darskom a Polskom. Migranti sú na ceste a nie je v našom záujme prijať kvóty.

http://www.epshark....

29.12.2017 | citatelTrendu

Síce vidíme chyby v EÚ a je sprívne na ne upozorňovať, je ale lepšia alternatíva? Kedy sa malo Slovensko lepšie ako v EÚ? Práve včera som si pri jazde Bratislavou uvedomila koľko je tu migrantov z iných krajín, keď som videla dodávku s vystupujúcimi robošmi z EÚ. Áno, chyby sú, ale tak dobre ako sa máme teraz sme sa ešte nemali. Kto chce prácu má a pokiaľ vie ako tak ekonomicky myslieť, vie splatiť aj byt (dom) a zájsť občas na dovolenku.

ALE Slovensko musí požadovať rovný prístup starých členských krajín EÚ s novými. Pri hlasovaní o liekovej agentúre totiž preukázali že nám nedajú služby a produkty s vyššou pridanou hodnotu, že sme im dobrí ako montážna hala a odbytište výrobkov, ale nič hodnotnejšie žiadať nemáme (rovnako pri Kažimírovej kandidatúre na šéfa Euroskupiny).

Potom nech sa nedivia že narastá euroskepticizmus. O migrácii, za ktorú by mali sedieť za vlastizradu niektorí politici, ani nehovorím. Rozhodne netreba EÚ dávať žiadne právomoci ako má doteraz.

29.12.2017 | Roman Kanala

Je lepšia alternatíva: lepšia EÚ. Ale o to sa treba s eurohujermi pobiť.

https://blog.etrend...

29.12.2017 | Roman Kanala

A keby to s lepšou EÚ nevyšlo, stále sa dá urobiť ešte jedno: odísť.

https://blog.etrend...

29.12.2017 | Truhlik999

Slovensko sa nemoze zblizovat so susedmi. Polsko aj Madarsko na nas opakovane v minulosti zautocilo a Polsko doposial okupuje cast nasho uzemia.
Na druhej strane, Francuzi a Briti nas zradili - tiez opakovane.

Vhodnym riesenim by som videl zvysenu orientaciu na USA. S nimi jedinymi mame pozitivnu historicku skusenost.

29.12.2017 | Roman Kanala

Potom treba prehĺbiť vzťahy s Indonéziou a Zimbabwe. Nikdy nás nenapadli, nikdy nezradili, nikdy sa nevmiešavali do vnútorných vecí. A nemáme s nimi nezhody ohľadne hraníc.

29.12.2017 | slov-led plus

Zboznujem to selektivne videnie historie.... Polsko... Slovensko taktiez napadlo Polsko a to spolu s Hitlerom. Ano, prisli sme o cast uzemia na Orave a Spisi, ale to bola medzinarodna dohoda kde Cechom zostala cast povodne polskeho Tesinska.

30.12.2017 | Truhlik999

To nemyslíš vážne?
Mníchov bol zlý, ale zastúpenie Polákom bolo ok??

Napadnutie zssr nijako nerozporujem, napadli sme ich a to je fakt.

Selektívny si výhradne ty.

Jediný, kto nas historicky nezradil su USA.

30.12.2017 | Roman Kanala

Ako to bolo s tým vzájomným napádaním. Medzi 1938 a 1945 sa hranice menili tak, ako sa menili košele. Aliance sa uzavreli a vzápätí rozbili, spojenci sa zrádzali, susedia napádali za piaď zeme, ktorú si potom o pol roka - o rok pôvodný majiteľ vzal naspäť, aby mu ešte viac vzal Hitler či Stalin.

5. marec 1946, 5. marec 2016, 70 rokov železnej opony... a Fico.
https://blog.etrend...

29.12.2017 | slov-led plus

Orientacia na USA? to nemyslis vazne... tak ako my mame zle skusenosti ruskymi bolsevikmi, podobne, ba casto este horsie veci by Ti vedeli povedat v Paname, Guatemale, Nikaragii, Chile, Vietname, Iraku, Korei...................., snad jedina krajina ktora nemoze na USA nariekat je Izrael, ale to je iny pripad.

30.12.2017 | Truhlik999

Guatemala a pod ma absolutne nezaujíma.

29.12.2017 | bozsky

Bratislava by vedela hovorit o "pozitivnej historickej skusenosti"

https://refresher.s...

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.