Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Drahšie hypotéky? Zatiaľ je to naopak

13.02.2017 | Martina Kláseková

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

13.02.2017 | LPB

Vraj na SK roky klesá počet obyvateľov. Tí, ktorých sa to netýka, asi nehnuteľnosti veľmi nekupujú. Naviac, mladí emigrujú, odkladajú zakladanie rodín. Kto potom všetky tie nehnuteľnosti (stále viac) kupuje?

V poslednom čase pri každom nakupovaní zaznamenám výrazné zdraženie niektorého tovaru, hlavne potravín. Tak by som si tipol, že tento rok sa inflácia rozbehne rýchlejšie ako súdruhovia očakávajú. Aj bez zdražovania ropy.

13.02.2017 | @@@

ano rast obyvatelstva na slovensku je minimalny a k tomu ešte mnohi odišli do zahrničia .....a kto to kupuje ?....ide o to že trh nie ne rovnomerne vyvaženy ....ak by bol trh na slovensku rovnomerne vyvaženy potom by tie ceny neboli tak vysoke v ba ale tym padom že nie je rovnomerne vyvažney čo znamena že ludia sa stahuju napriklad do veľkych miest a najmä do ba a okolia tym padom je jasne že tam ceny stupaju plus k tomu niektory ludia žiju v dvoch bytoch či domoch ?....to že žiju v dvoch niektory nerozumeju ide o to že napriklad z chudobneho reguionu sa za pracou prestahuje do ba ale byt či dom ma v podstate aj v ba kde ma prechodny a aj v regione odkial prišiel a tam ma trvaly čiže ma dve byty alebo domy ale využiva len jeden prave toto ťaha byty ešte vyššie kedže mnohi sa museli presťahovať za pracou kedže na slovensku je obrovske regionalna nerovnovaha a slovensko je rozdelene ako keby na časti kde je ešte aj dnes vyše 15% nezamestnanosť to je vychod slovenska a bb kraj a potom su kraje kde to je lepšie a potom tu je ešte ba a okolie kde je to najlepšie a kde chybaju zamestnaci a tym padom že sa tam viac ludi stahuje či už na trvaly alebo prechodny pobyt znamena to že tlačia ceny bytou hore ......čiže v tom celom bordel by otazka skôr bola koľko ludi využiva ten spôsob čo som pisal čiže to že ma dve byty a pritom žije len v jednom ?.....najčastejšie sa to jedna o ba a okolie a kym sa tam bude viac a viac ludi sťahovať za pracou (na trvaly alebo prechodny pobyt)tym padom tie ceny dole nepôjdu

13.02.2017 | levelman

Boze, skusili ste si svoje prispevky niekedy po sebe precitat? :/ ...

13.02.2017 | muchomuurka

Naši susedia v rokoch majú prácu v 150 km vzdialenom menšom meste a na víkendy chodia do bytu, ktorý kúpili vedľa nás (vo väčšom meste). Ľudia proste teraz obstarávajú dostupné reality, ECB sa snaží o infláciu okolo 2%, a kto vezme rozum do hrsti, ten sa zbavuje rýchlo sa znehodnocujúcich aktív v prospech bezpečnejších foriem, kým mu neostanú statky bez reálnej hodnoty ako čierny peter.

13.02.2017 | @@@

tak to nečitaj ked sa ti nepači :P

14.02.2017 | Matej Kon

Vychod vs Zapad Slovenska, rastuce mnozstvo tu pracujucich cudzincov, predovsetkym Zapad SK ca isto rast ( dostatok prace, silny ekonomicky region ) a este by som rad vedel, odkial mate, ze na SK klesa pocet obyvatelov? Ina pesnicka je ze starneme, ale klesanie u nas urcite nezacalo este, tak ako na Zapade...plus mladi - ano odkladaju deti, ale 1/3 zoje u rodicov, takze reality urcity cas pojdu, co bude o 20 rokov tazko povedat a popravde banky ani developerov to urcite netrapi)

14.02.2017 | @@@

ale klesa ....rozdiel je len v tom ako si čisla vysvetľujeme či hovorime o ľudoch čo tu maju trvaly pobyt ale žiju napriklad v zahrnaiči alebo chceme hovoriť iba o ľudoch čo su na uzemi slovenska a odstranime tych ludi čo odišli za pracou za hranice ale nezrušili si trvaly pobyt alebo tam maju len prechodny ale za cely rok nestravia ani mesiac na slovensku .....aj toto čislo sa da zistiť a to podla zdravotne poistenych ludi kedže plati že každy musi mať zdravotnu poistovnu tak podľa toho sa da zistiť..... lebo ti čo su v zahraniči a tam pracuju maju zdravotnu danneho štatu a naše zdravotne poistovne udavaju cca 5,15milionov poistencov a to by sa dalo povedať že su to ludia ktory realne dnes žiju na našom uzemi zatial čo štatisticky urad udava niečo vyše 5,4 miliona ludi ale z trvalym pobytom

14.02.2017 | Niless

Ceny v Ba a velkych mestach tahaju predovsetkym cezpolni a ludia uz byvajuci v mestach ktori disponibilne peniaze ukladaju do nehnuteľností. Ci ceny este budu rast? Lenboh vie. Zaciatkom mileniasa predavali pri Poluse novostavby bytov po 3mil. Sk a uz vtedy mi to pripadalo uletene. Teraz idu v prepocte po takmer 8-10 mil. Sk. Samozrejme s odstupom casu mozno povedat ze vtedy bol rastovy potencial, teraz je rast vdaka znizovaniu urokov. Ale aj to sa vycerpa a poton uz neviem co by mohlo vytvorit impulz pre rast. Mozno negatívne urokove sadzby na uveroch? Zrušenie hotovosti? Kazdopadne je potrebne ratat ked vzrastie inflacia bude tlak na predaj a netreba zabudat ze najma v Ba a velkych mestach bude dos t rapidne zvysovanie dani z nehnuteľnosti nakolko ide o zaujimavy priestor pre prijem samospravy a statu.

14.02.2017 | @@@

rast može byť ešte dlho kedže štat sme rozdelili na dve časti ta prva tam je dostatok všetkeho čiže aj prace a ta druha tam stale aj dnes je nedostatok prace a stale je tam vyše 15% nezamestnanosť a snaha každej vlady je presťahovať nezamestnanych z tych regionov do ba kraja aby ten tlak na ceny bytov bol stale .....

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.