Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ivana Molnárová: Kult mladých sa končí

12.02.2017 | Filip Obradovič

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

13.02.2017 | Oskarka

Ak sa zníži počet ľudí v produktívnom veku, znamená to zníženie celkovej nezamestnanosti a hlavne zníženie nezamestnanosti ľudí na 50 rokov.
Už dnes pracuje na dohody veľa mladých ľudí popri VŠ. Keď mladí po maturite zistia, že sa môžu zamestnať za slušné peniaze, zamestnajú sa a VŠ si urobia diaľkovo alebo vôbec nie - a to bude podstatne viac mladých než len 40 tis. Navyše štát ušetrí na zbytočnom VŠ štúdiu. Dnes je pre mnohých VŠ len oddialenie nezamestnanosti.

13.02.2017 | IvanPe

Statny monopol na definiciu vzdelania neumoznuje pracovnu flexibilitu (statne zadarmo deformuje cenu prace, nie vzdelania), resp zvyhodnuje bohatsich ludi z miest (vzdelavaju sa za svoje), ktorych je ale poctom menej ako dominantne volicstvo.
Tento rozpor medzi starym a mladym medzi minulostou a buducnostou je neriesitelny gordicky uzol. Dufam ze sa mylim.

15.02.2017 | mascot4m

Súhlasím, štát by nemal mať monopol na definíciu osnov vzdelávania. Mal by nastavovať rámec a smer. Unifikácia výstupov školstva, ako vravíte, deformuje trh práce. So zvýhodňovaním bohatých, ak som právne pochopil, ide o tých, čo pošlú svoje deti študovať do zahraničia. Na Slovensku, pravdepodobne okrem Montessori škôl, ani za peniaze nenájdete vyššiu kvalitu ak sa pozeráme na stredné a vysoké školstvo.
Nemyslím si, že problémom je rozpor medzi starým a mladým, skôr by som povedal, že medzi dlhodobou a krátkodobou viziou. Štát by mal tvorbu učebných osnov do rúk školám a demokratizovať ich služby. Samozrejme tu je veľký problém navrhnúť zodpovedný systém financovania škôl. Ich demokratizácia by priniesla viditeľné a merateľné rozdiely voči pokrývaniu dopytu trhu a kvality, ale financovanie takého trhu služieb štátom je tvrdý oriešok.

16.02.2017 | mba

Na SK sa nic dlhodobo neriesi. Iba dnesok, maximalne zajtrajsok. A tak aj vsetko v krajine vyzera: verejny priestor, architektura budov v meste, dopravna infrastruktura a jej rozvoj, vily na Bahamach, kapitani v parlamente, mafiani v sudcovskych talaroch.....

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.