Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zamestnávatelia žiadajú lepší tretí pilier, štát hľadá cestu

16.02.2017 | Ján Záborský

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

17.02.2017 | Truhlik999

Som toho nazoru, ze sa jedna o lobisticky clanok poistovacich spolocnosti, ktorym sa pripravuje poda na legislativnu zmenu, cielom ktorje bude zmenit sucasne podmienky a este viac zvysit zisky poistovni na ukor zamestnancov a zamestnavatelov.

3 pilier je realne stratovy podla mojho nazoru a realne len doji uspory zamestnancov.

17.02.2017 | Ján Záborský, TREND

Snaha viac znížiť poplatky klientov v treťom pilieri je podľa Vás lobizmus? Z daňovej úľavy tiež DDS nič podstatné mať nebudú, okrem väčšieho množstva klientov (z ktorých by však mali mať nižšie poplatkové príjmy).

Podstatou článku bolo upozorniť na to, že ak máte úspory v 3. pilieri, je vhodné sa zamyslieť, či je správne ich mať uložené v konzervatívnych fondoch, ktoré - ako správne hodnotíte - nezarábajú. Pretože od zmeny systému z DDP na DDS má klient možnosť výberu fondov a teda aj vplyv na to, ako sa investujú.

17.02.2017 | Truhlik999

samozrejme.

iba uplny pako nevidi, ako cez deformaciu sa budu stimulovat prijmy vybranych podnikatelov.

Korupcia na prvy pohlad v praxi.

3. pilier je nekonkurencny odpad, ktory prezije len cez statne dotacie.

A je smutne, ze ani fulltime ekonomicky novinar, hoci sluziaci komunistickym pohrobkom, to nevidi.

Alebo nechce vidiet?

Doublethink v praxi? :)

17.02.2017 | TotoTuSomJa

Neviem prečo riešia iba III. pilier, konkrétne DDS, vidím za tým lobing, prachy v kapsách politikov. prečo nie je širšia možnosť odpočtu daní, ak si budem šetriť na dôchodok s tým, že ak zmluvu vypoviem pred dôchodkovým vekom, budem musieť dane doplatiť? Prečo si nemôžem odkladať do akcií, fondov, životnú poistku, term. účet a podobne? lebo kapsy politikov musia byť plné?

17.02.2017 | Ján Záborský, TREND

Snaha, aby sa daňová úľava rozšírila na iné produkty tu je (nakoniec to v článku spomína aj štátny tajomník I. Švejna), obavy má skôr ministerstvo financií z výpadku daňových príjmov.

Ten jeden rok, čo na Slovensku fungovala odpočítateľná položka na všetky produkty dlhodobého sporenia (bol to tuším 2006), sa veľmi rýchlo vyrojili všemožné ponuky, ktoré spĺňali podmienky zákona (sporenie aspoň desať rokov apod.). Skúsenosť z tej doby je jasná: je to fajn, ale VEĽKÝ pozor na poplatky. Pamätám si jeden bankopoistný produkt, kde sa platilo sedem percent z mesačného príspevku.

17.02.2017 | muchomuurka

Hosana. Konečne som sa dožila momentu, kedy zamestnávatelia namiesto nechutného vyplakávania akí mizerní a nevďační sú zamestnanci za ich skvelú mzdu (ehm superhrubú, z ktorej zamestnanec vidí čosi vyše polovicu na svojom účte), našli priestor a vôľu ako zvýšiť benefity pre zamestnanca i bez navyšovania ich nákladov - v redukcii odvodov a poplatkov do štátej kasy, ktoré nie vždy končia tam, kde by mali.

Ak sa im podarí vydržať v týchto snahách do úspešného konca, budem velebiť aj zem po ktorej kráčajú.

17.02.2017 | Radovan Ihnát

Je pozitívne, že konečne sa píše aj o daniach a odvodoch z pohľadu zamestnancov. Ale aj keď je téma doplnkového dôchodkového sporenia zaujímavá - myslím, že by sa diskusia nemala zužovať iba na tento konkrétny benefit.

https://blog.etrend...

Ako vzor nám môže slúžiť česká legislatíva, kde nepaňažné benefity majú zvýhodnený daňový a odvodový režim. Vrátane príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie a životné poistenie. BTW, v ČR sa limity na daňovo zvýhodnené príspevky do 3. piliera zvyšovali od januára 2017, rovnako ako daňové bonusy na 2. a 3. dieťa. Možno takto nejako má v praxi vyzerať, keď sa cez daňovú politiku riešia konkrétne vládne priority, ako je angažovanie zamestnancov na budúcom dôchodku alebo motivácia pracujúcich rodín mať viac detí.

18.02.2017 | skorodochodca

k tomu treba dodať, že zvýhodnenie cez deti zamestnancov je lepšie cielenie, pretože poskytuje benefit aj ľuďom s malými príjmami ... nie len tým, ktorí z príjmu možu niečo aj odložiť .... a dosledky pre budúce dochodky sú pozitívnejšie.

22.02.2017 | Stanislav Jendrišák

Tretí pilier je žiaľ drahým finančným produktiom ktorý napriek svojej vysokej cene za správu peňazí patrí z pohľadu zhodnotenia medzi tie horšie formy ako si sporiť na dôchodok. MYslím si že ak by tento produkt prestatl byť zvýhodňovaný zo strany štátu tak by postupne asi zanikol , pretože existujú oveľa lepšie spôsoby ako si sporiť na dôchodok. Na doplnenie článku by možno čitelia privítali ďalšie informácie pre koho sa 3 pilier oplatí a pre koho skôr nie vo videu tu : https://www.youtube...

alebo v článku tu:http://www.jetoopeniazoch.sk/3-pilier-a-sporeni­e-na-dochodok/

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.