Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéf Synotu: Nesrovnala som varoval pred plošným zákazom, no nepomohlo to

06.03.2017, 10:00 | Lukáš Kvašňák | © 2017 News and Media Holding

Trh s hazardom sa bude pri prísnejšej regulácii konsolidovať a na trhu zostanú veľké firmy s dostatočnými prostriedkami na investície.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Téma - hazard

Tagy

hazard

Aj keď sa mladá generácia zaujíma hlavne o online hazard, slovenský trh je malý a nepriláka veľkých hráčov, hovorí v rozhovore šéf českej skupiny Synot, ktorá patrí aj na Slovensku medzi najväčších hráčov v biznise s hazardom.

Neprehliadnite

Na Slovensku sa legálny hazard dostal do štádia, keď vzniklo príliš veľa herní a prevádzok s automatmi, ktoré sa aj otvorene propagovali. Zdvihol sa preto proti nim odpor. Nie je chyba samotných firiem v hazarde, že neustriehli svoj rast?

Myslím si, že je to naopak. Ten tlak vzišiel od aktivistov, ktorí sa na tom chceli zviezť. Niekde sa to možno prehnalo. No pred dvoma rokmi sa prevádzkovatelia herní a automatov na Slovensku dohodli, že nebudú ďalej otvárať nové herne. Priemysel sám vyslal signál, že sa chce správať zodpovedne.

Nebolo to už neskoro?

V žiadnom inom štáte v Európe sa niečo podobné nestalo. Navyše prišla novela zákona o hazarde, ktorá zakázala automaty v krčmách a baroch, kde je zraniteľnosť hráčov najväčšia. Zastavilo sa teda rozširovanie a minimálne šesťdesiat percent prevádzok zmizne. Nie je teda dôvod na ďalšie zákazy.

Ivo Valenta, majiteľ českej skupiny SynotZdroj: Milan David

Aký vplyv bude mať na skupinu Synot na Slovensku táto novela zákona o hazarde?

Ja vítam, že sú nejaké pravidlá. To je pre nás najdôležitejšie. Či sú dobré, alebo zlé, o tom sa dá diskutovať. Je možné v rámci pravidiel prevádzkovať hazard na konkrétne vymedzených miestach, či už sú to obchodné domy, hotely a tak ďalej. Pre firmu našej veľkosti to znamená, že sa novým pravidlám prispôsobíme a budeme ďalej podnikať. Nemyslím si však, že bolo najlepším riešením úplne obmedziť hazard v krčmách. Zákon totiž zároveň zavádza register vylúčených osôb. My sme to navrhovali už dávno, aby sme na základe registrácie mohli vylúčiť z hrania ľudí poberajúcich sociálne dávky alebo patologických hráčov. Takýmto spôsobom by teda bolo možné regulovať aj ľudí hrajúcich v krčmách. Samozrejme, rešpektujeme rozhodnutie štátu.

Zostanú teda herne a kasína v konkrétnych budovách. Sprísnenie bude veľké a prinesie významnú reguláciu. O to nezmyselnejšie je, aby Bratislava zakázala hazard plošne vrátane kasín. Nech radšej mesto počká, aký efekt bude mať novela zákona. Ak budú herne aj naďalej tam, kde ich mesto nechce, môže sa dohodnúť s prevádzkovateľmi, aby odišli sami a našli si miesta, kde budú môcť fungovať. Ak by to nešlo, stále môžu využiť čiastočné obmedzenia podľa druhu umiestnenia.

Ivo Valenta, majiteľ českej skupiny SynotZdroj: Milan David

Prečo sa potom prevádzkovatelia herní namiesto diskusie s mestom vyhrážajú žalobami?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma - hazard

Tagy hazard

Súvisiace články

Boj o hazard sa nekončí

Boj o hazard sa nekončí

Biznis s hazardom si dlho užíval relatívne bezproblémový rast. No prudkým rozširovaním herní a prevádzok s automatmi na seba firmy pritiahli nechcenú pozornosť a dostali sa pod tlak ako zo strany štátu a obcí, tak aj aktivistov. 1

Za herňami bola mafia

8 kľúčových otázok a odpovedí k hazardu v Bratislave

Hazard s faktmi

Andrej Zaťko: Nerozumiem tým, ktorí sa chvália, že trávia v práci 12 hodín

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.